ceturtdien , 18 augusts 2022
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Arhīvs

Sadaļu arhīvs: Arhīvs

Decembris 2012

[three-fourths last=no] Šā gada 27.novembrī notika LBA valdes sēde, pirms kuras notika diskusija par “Būvniecības likuma” projektu, tajā skaitā par būvinženieru sertifikāciju. Diskusijā piedalījās LBA valdes locekļi un M.Jurēvičs, prezidenta padomnieks sertifikācijas jautājumos. Uz diskusiju bija uzaicināts Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs M.Straume un Būvniecības speciālistu sertifikācijas komisijas priekšsēdētājs L.Jākobsons. LBA un lielākais vairākums tās biedru, joprojām uzskata, ka no ... Lasīt vairāk »

OKTOBRIS 2012

[three-fourths last=no] Oktobra beigās LBA prezidents Mārcis Nikolājevs tikās ar Lietuvas Būvnieku asociācijas prezidentu Adakrasu Šastakauskas. Tika apspriesta situācija būvniecībā, Eiropas fondu līdzfinansētā projektu „Buld up Skills” virzība, kurā iesaistītas abas valstis un nepieciešamība organizēt Baltijas valstu un Somijas būvnieku asociāciju kopīgu sanāksmi. Pirmskrīzes periodā šādas sanāksmes tika organizētas regulāri un labā prakse jāturpina. Ekonomikas ministrija Ekonomikas ministrijā 5.oktobrī notika ... Lasīt vairāk »

EBK – Brisele, 31. Jūlijs

EIROPAS BŪVNIEKU KONFEDERĀCIJA Brisele, 31. Jūlijs 2012. gads. Eiropas Būvnieku konfederācija EBK, profesionāla organizācija Eiropā, kas pārstāv amatniecības nozares un MVU Briselē pilnībā atbalsta Eiropas Komisijas pūliņus un lēmumu izveidot augsta līmeņa stratēģisko forumu un apsveic komisiju ar būvniecības nozares rīcības plāna publicēšanu. José Antonio Calvo Delgado, EBK prezidents, paziņoja: „EBK ir sekojis līdzi ilgajam konsultāciju un sagatavošanās darbiem un ... Lasīt vairāk »

Iznācis žurnāls „Latvijas Būvniecība”, 2012/5

Iznācis žurnāls „Latvijas Būvniecība”, 2012/5 Žurnāla tēma – ceļi, tilti, inženierbūves. Ja visi gludie ceļi Eiropā ved uz Romu, tad Latvijā – pa bedrēm uz auto servisu. Numura viesredaktors Māris Paiders, ceļu būvnieks ar ievērojamu pieredzi un sistēmai neērtu viedokli. Ceļi nav ārpus konteksta vai paši par sevi, no projekta un izpildījuma kvalitātes iegūst vai zaudē arī pilsētvide. Piemēram, vērienīgā ... Lasīt vairāk »

Iznācis jaunais žurnāls „Latvijas Būvniecība”, 2012/nr.4

Iznācis jaunais žurnāls „Latvijas Būvniecība”, 2012/nr.4 Žurnāla tēma – inovatīvas tehnoloģijas un būvmateriāli. Tēmai veltītas vairākas publikācijas rubrikā Analītika, kā arī aplūkoti būvobjekti ar Latvijai jaunu paņēmienu pielietojumu. Tuvojas absolūta būvniecības digitalizācijas ēra, tās potenciāls nav apzināms, bet ir skaidrs, ka jaunās tehnoloģijas visus būvniecības dalībniekus (arhitektus, projektētājus, būvniekus, projektu vadītājus, u.c.) vienos daudz ciešāk. Bostonā (ASV) praktizējošais arhitekts Krists ... Lasīt vairāk »

Noslēdzies konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”

Nolūkā veicināt labo praksi ēku energoefektivātes jomā, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Latvijas Būvniecība” 2012.gada martā izsludināja konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”.   Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011” laureāti – 1.vietas ieguvēji: „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2011” – Alojas biznesa centrs, Rīga, Kr.Valdemāra iela 62; „Energoefektīvākā industriālā ēka 2011” – SIA „Dinex Latvia”, Ozolnieku novads, ... Lasīt vairāk »

Klajā nācis žurnāla „Latvijas Būvniecība” 2012. gada #3 (32)

Saturā:   Uz žurnāla „Latvijas Būvniecība” jautājumiem atbild ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, sarunas laikā būvniecību salīdzinot ar kanārijputniņu.   V.Verika, SIA „Merks” tehniskā direktore analītikas publikācijā secina, ka profesionālam liela mēroga projektu attīstītājam jābūt gan arhitektam, gan inženierim, gan celtniekam, gan dizaineram, gan juristam, gan psihologam.   Juris Golunovs, pieredzējis inženieris un REA Informācijas centra vadītājs atgādina par noteikumu 2020. ... Lasīt vairāk »

AS „Siguldas Būvmeistars” iegūst Ilgtspējas Indeksa sudraba novērtējumu

AS „Siguldas Būvmeistars” iegūst Ilgtspējas Indeksa sudraba novērtējumu Šogad jau trešo gadu pēc kārtas notika Ilgtspējas Indeksa noteikšanas pasākums, kurā visus šos gadus ir piedalījies arī AS „Siguldas Būvmeistars”. Ilgtspējas Indekss ir starptautiski atzīta metodoloģija, kas ļauj ikvienam uzņēmumam Latvijā pārliecināties par savas biznesa prakses stiprajām pusēm un iegūt vērtīgus ieteikumus uzlabojumiem. Šogad esam īpaši priecīgi par sasniegto rezultātu, jo ... Lasīt vairāk »

--> -->