sestdien , 1 oktobris 2022
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Konkurss „BŪVINDUSTRIJAS GADA BALVA”
Konkurss „BŪVINDUSTRIJAS GADA BALVA”

Konkurss „BŪVINDUSTRIJAS GADA BALVA”

Izsludināts ikgadējs konkurss „BŪVINDUSTRIJAS GADA BALVA”

Šā gada oktobrī Latvijas Būvinženieru savienība – patlaban lielākā nozares sabiedriskā organizācija Latvijā, kas apvieno vairāk kā 750 biedrus un žurnāls „Būvinženieris”, sadarbībā ar citām būvindustrijas nevalstiskajām organizācijām izsludina jaunu Latvijas mēroga projektu – konkursu „BŪVINDUSTRIJAS GADA BALVA”. Konkurss tiek izsludināts divās kategorijās: “Mūža ieguldījums būvindustrijā” un “Gada inženieris”. Konkurss notiks katru gadu, noslēdzoties ar labāko Latvijas būvniecības nozares pārstāvju apbalvošanu februāra beigās/marta sākumā. Konkursa ietvaros tiks pasniegtas 12 prestižas un nozīmīgas balvas – 6 balvas kategorijā „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un 6 balvas kategorijā „Gada inženieris”. Pretendenti uz šiem tituliem tiks vērtēti savā profesionālajā vidē.

Konkurss notiek pateicoties ģenerālsponsoram: SIA „Knauf”, „Knauf insulation” un pirmajiem sponsoriem: SIA „RBSSkals”, SIA „Grandeg”, SIA „Merks”, SIA „Re&Re”, atbalstītājiem: SIA „Sakret”, SIA „Uponor”, SIA „Sadolin” un Rīgas domei.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš apsveikumā konkursa „Būvindustrijas gada balva” dalībniekiem norāda: ”Augsti kvalificēti un pieredzējuši būvinženieri ir pamats nozares veiksmīgai attīstībai, konkurences veicināšanai un šīs profesijas prestiža celšanai. Ceru, ka šāda atzinība konkursa laureātiem sniegs gandarījumu par paveikto arī turpmāk un motivēs sasniegt arvien augstākus mērķus”.

Konkursa misija ir pateikties būvniecības nozares pārstāvjiem par izcilu darbu mūža garumā, sniegto ieguldījumu jaunās paaudzes izaugsmē un nozares prestiža vairošanā, kā arī veicināt būvinženieru profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti, sumināt un izteikt atzinību labākajiem inženieriem, kas pārstāv valsti, un motivēt viņus sasniegumiem Latvijas labā.

Mārtiņš Straume, konkursa žūrijas priekšsēdētājs, Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes priekšsēdētājs, Būvindustrijas nevalstisko organizāciju koordinācijas centra prezidija priekšsēdētājs: „Inženieris ir radošākā profesija pasaulē, kas allaž virzījusi progresu un vērusi jaunas lappuses cilvēces attīstībā. Dažādos laikmetos inženieri, pateicoties darbam sabiedrības labā, bijuši atzīti un cienījami ļaudis. Diemžēl pēdējos gados neesam pratuši saglabāt inženiera profesijas vērtību Latvijā. Uzskatām, ka pienācis laiks šo situāciju mainīt”.

Konkursam abās kategorijās var pieteikt VISUS Latvijā būvniecības nozarē strādājošos speciālistus, kuri pārstāv būvniecību un ar to saistītās industrijas visplašākajā profesionālajā spektrā. Pretendentus konkursam var izvirzīt ikviens – kolēģi, uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devēji, projektu pasūtītāji, pilsētu un pašvaldību pārstāvji, uzņēmēju sabiedrisko organizāciju pārstāvji, juridiskas un fiziskas personas, kas nav pretendenta pirmās pakāpes radinieki vai pats pretendents. Izvirzīt pretendentu var viena vai vairākas fiziskas vai juridiskas personas vai institūciju pārstāvji. Plašāka informācija, nolikums un žūrijas sastāvs konkursa mājas lapā: www.buvindustrijasgadabalva.lv

.

--> -->