pirmdien , 28 novembris 2022
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Iznācis žurnāls „Latvijas Būvniecība”, 2013/2

Iznācis žurnāls „Latvijas Būvniecība”, 2013/2

Izdevuma “Latvijas Būvniecība” 2013.gada otrais numurs veltīts energoefektivitātei un likumdošanai. Viesredaktors – RTU profesors Andris Krēsliņš. Patiesa ēku energoefektivitāte atkarīga no zināšanām, kuru trūkums Latvijas būvtirgū izjūtams diezgan asi – speciālistu viedokļi rubrikā “Process”. Daļa vainas tiek velta uz speciālistu kompetences pārbaudes zemo līmeni jeb vienkāršāk izsakoties – sertifikāciju. Žurnālā lasāmi kardināli atšķirīgi viedokļi – “pret” sertifikāciju iestājas inženieris Māris Jurēvics, “par” – arhitekti Elīna Rožulapa, Renārs Putniņš, Viktors Valgums, būvkonstruktors Gatis Počs.

Latvijas Būvniecībā” apkopots konkursu kalendārs ēkām, dizainam un speciālistiem, kā arī iespējams iepazīties ar konkursu „Gada būvinženieris Latvijā 2012” un „Gada labākā būve Latvijā 2012” rezultātiem.

Eiropas Inženieru savienību federācijas definīciju nulles ēkām apraksta J.Kurnitski. Latvijas objektu apskatos – Ērgļu arodvidusskolas kopmītņu un darbnīcu renovācija, daudzdzīvokļu ēkas Mežaparkā siltināšana un renovācija, Saldus mūzikas un mākslas skolas būvniecība, koka ēku energoefektivitāte, Ukraiņu vidusskolas renovācija, LNB progress, daudzdzīvokļu ēkas būvniecības virs strādājoša tirdzniecības centra, tilts pār Gauju Valmierā.

Diskusijā uzmanības centrā bērnudārzi, izsakās arhitekti un būvnieki. Viena no lielākām problēmām – ventilācija un veselīgs mikroklimats. Žurnālā lasāms atskats uz vairākām nesen notikušajām starptautiskajām izstādēm – BAU 2013, EcoBuild 2013, ieskats BAUMA 2013 jaunumos, kas iznāks uz skatuves šā gada aprīlī Minhenē.

Citās žurnāla rubrikās – inženiertehniski raksti par mikroklimata uzturēšanu baseinu telpās, par jauno energoefektīvu ēku simulatoru RTU, būvniecības vēsturei veltītajā rubrikā P.Sirmais stāsta par pasaules nozīmes projektiem, kas tika radīti vēl padomju laikā, kā arī enerģētikas un aktuālo nozares notikumu apskats.

Agrita Lūse, žurnāla “Latvijas Būvniecība” galvenā redaktore

.

--> -->