otrdien , 26 septembris 2023
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Jaunumi: 24.06.2013 – 30.06.2013
Jaunumi: 24.06.2013 – 30.06.2013

Jaunumi: 24.06.2013 – 30.06.2013

Latvijā

Sedas purvā divi jauni skatu torņi

Šī gada jūnija vidū Sedas purvā pabeigta divu jaunu skatu torņu būvniecība. Jaunie torņi un pie tiem uzstādītie informatīvie stendi par Sedas purva dabas liegumā sastopamajām dabas vērtībām ierīkoti Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās” ietvaros.

Vairāk informācija šeit:

http://www.delfi.lv/novados/strencu-novads/seda/zinas/sedas-purva-divi-jauni-skatu-torni.d?id=43442919

LOK aicina atbalstīt Ziemas sporta centra izveidi Siguldā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicina atbalstīt Ziemas sporta centra izveidi Siguldā un ieceri veidot sporta internāta sistēmu Latvijā, kas uzlabotu Latvijas nākotnes izredzes profesionālajā sportā un palielinātu aktīvās atpūtas iespējas Latvijā, ziņo LOK preses dienests.

Vairāk informācija šeit:

http://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/others/lok-aicina-atbalstit-ziemas-sporta-centra-izveidi-sigulda.d?id=43443045

Birkavs: nekādas karteļa vienošanās starp uzņēmumiem nav bijis

Konkurences padomes (KP) energobūvniekiem izvirzītajām apsūdzībām būs jāiziet nopietns pārbaudījums un nekas daudz pāri no tām nepaliks, jo ir skaidrs, ka nekādas karteļa vienošanās starp uzņēmumiem nav bijis, sacīja biedrības “Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība” valdes priekšsēdētājsValdis Birkavs.

Vairāk informācija šeit:

http://www.delfi.lv/bizness/viedokli/birkavs-nekadas-kartela-vienosanas-starp-uznemumiem-nav-bijis.d?id=43441197

‘Latvijas ekonomikas motors’ – mazās un lielās ostas darbības rādītājos un bildēs

Šonedēļ AS “DNB banka” noslēdza kredītlīgumu ar Ventspils brīvostas pārvaldi par 4,9 miljoniem eiro (3,4 miljoni latu), lai attīstītu ostas infrastruktūru un Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis optimistiskā manierē stāstīja par nākotnes cerībām un attīstību. Portāls “Delfi” iepazīstina lasītājus ar to, cik optimistiski Latvijā izskatās – gan vizuāli bildēs, gan skaitļos – pārējās mazās un lielās valsts ostas, kas ir vienas no valsts ekonomikas pamata balstiem.

Vairāk informācija šeit:

http://www.delfi.lv/bizness/transports-logistika/latvijas-ekonomikas-motors-mazas-un-lielas-ostas-darbibas-raditajos-un-bildes.d?id=43439835

Turpina pieaugt būvniecības izmaksas

2013. gada maijā salīdzinājumā ar aprīli vidējais būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,8%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 2,1%, būvmateriālu cenas – par 0,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,4%. 

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/turpina-pieaugt-buvniecibas-izmaksas/574496

Uzsākta trīs sociālo dzīvojamo māju celtniecība Imantas 8. Līnijā

Ceturtdien, 27. jūnijā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, viņa vietnieks Andris Ameriks, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar SIA «Rīgas pilsētbūvnieks» valdes priekšsēdētāju Andreju Požarnovu un celtniekiem iemūrēja kapsulu, uzsākot trīs pašvaldības sociālo dzīvojamo māju celtniecību Imantas 8. līnijā. Kopumā šeit plānots uzbūvēt 290 sociālos dzīvokļus, veselības centru un sociālā dienesta telpas, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/uzsakta-tris-socialo-dzivojamo-maju-celtnieciba-imantas-8-linija/574411

Cēsu Vecpilsētas mājas runā

Cēsīs ir izveidots jauns pastaigu maršruts latviešu, krievu un angļu valodās, kas ir balstīts uz audiogida principiem, bet saturiski tas atšķiras, jo Cēsu vecpilsētā mājas pašas runā cilvēku valodā. Tās prot izstāstīt savu dzīvesstāstu, pavēstīt par pilsētu un pilsētniekiem, notikumiem, saimniekiem un viņu likteņiem.

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/cesu-vecpilsetas-majas-runa/574267

Paziņo energoefektīvākās ēkas Latvijā

Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un žurnāla «Būvinženieris» konkursa «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013» kategorijā «Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā» uzvarējusi SIA «Skonto Plan Ltd» ražotne Tukumā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja konkursa rīkotāji.

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/pazino-energoefektivakas-ekas-latvija/574237

Vai Rundāles pilī ir padomāts par ugunsdrošību?

Ugunsgrēku Rīgas pilī nedrīkstēja pieļaut – bija rūpīgāk jādomā par ugunsdrošību. Tā sarunā ar Latvijas Televīziju norāda Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis. Viņš uzsver, ka Rundāles pilī ugunsdrošībai tiek veltīta īpaša uzmanība. «Panorāmas» filmēšanas grupa šodien kopā ar direktoru apstaigāja Rundāles pili un pārliecinājās, ka dūmu detektoru un ugunsdzēšamo aparātu pils ēkā ir gana daudz. Vai tas ir pietiekami?

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/vai-rundales-pili-ir-padomats-par-ugunsdrosibu/574224

Aicina pieteikties finansiālam atbalstam ēku energoefektivitātes uzlabošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina Latvijā reģistrētus komersantus un kultūras, ārstniecības un izglītības iestādes pieteikties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālam atbalstam, lai uzlabotu savu ēku energoefektivitāti, portālu «Apollo» informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Linda Tilta.

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/aicina-pieteikties-finansialam-atbalstam-eku-energoefektivitates-uzlabosanai/573969

Dizains – jautājumu un atbilžu meklēšana

Dizains nav tikai skaistas lietas, pareizs krāsu slaikums vai inovatīva ideja. Zem jebkuras lietas ar ko saskaramies ikdienā – vienalga vai tas ir krēsls, interesanta vāze vai mājas fasāde, slēpjas rūpīgi izstrādāts koncepts. Mūsdienās dizains sevī ietver ne tikai estētisko baudījumu, bet arī funkcionalitāti. Par to kā rodas idejas, kas iedvesmo un padara dzīvi vienkāršāku – uz sarunu aicināju vienu no latviešu uzņēmuma DD studio sadarbības dizainerēm, European Museum of the Year 2013 žūrijas speciālbalvas saņēmēju, dizaina studijas īpašnieci un dizaineri Aigu Vaitkus. 

Vairāk informācija un bildes šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=dizains-jautajumu-un-atbilzu-meklesana

LEC pārsūdzēs KP piemēroto sodu

SIA “Latvijas Energoceltnieks” (LEC) Konkurences padomes lēmumam nepiekrīt un noteikti to pārsūdzēs, norāda LEC pārstāviji.

Vairāk infromācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=lec-parsudzes-kp-piemeroto-sodu

“Binders”: privāts uzņēmums iepirkumos uzvarētāju izvēlas pēc tā spējām un pieredzes

Privāts uzņēmums, kāds ir arī ceļu būves SIA “Binders”, savos iepirkumos uzvarētāju ne vienmēr izvēlas pēc lētākās cenas, bet gan vērtē pretendentu pieredzi, spējas, kapacitāti un iepriekšējo sadarbības pieredzi, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “Binders” pārstāve Vita Noriņa.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=binders-privats-uznemums-iepirkumos-uzvaretaju-izvelas-pec-ta-spejam-un-pieredzes

KP vadītāja: energobūvnieku kartelis cenas varētu būt sadārdzinājis par 10-30%

Konkurences padomes (KP) atklātais 26 energobūvniecības uzņēmumu kartelis, kas vairāk nekā 300 iepirkumos kropļojis konkurenci, pakalpojuma cenu varētu būt sadārdzinājis par 10-30%, ceturtdien žurnālistiem sacīja KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=kp-vaditaja-energobuvnieku-kartelis-cenas-varetu-but-sadardzinajis-par-10-30

Konkurences padome ar diviem miljoniem latu soda 26 energobūvniekus par dalību kartelī

Konkurences padome (KP) piemērojusi 2 011 557 latu naudas sodu 26 energobūvniecības uzņēmumiem, kas vairāk nekā 300 iepirkumos kropļojuši konkurenci un sadārdzinājuši cenu, šodien žurnālistiem paziņoja KP. Uzraugu pārmetumi veltīti arī AS “Sadales tīkls” un AS “Latvenergo”.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=ar-diviem-miljoniem-latu-soda-26-energobuvniekus-par-dalibu-karteli

VZD sāk informatīvo kampaņu un aicina sakārtot īpašumu robežas

Valsts zemes dienests (VZD) uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu ar devīzi “Robežām jābūt kārtībā!”, lai vērstu zemes īpašnieku uzmanību robežzīmju sakārtošanai un atjaunošanai dabā.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=vzd-sak-informativo-kampanu-un-aicina-sakartot-ipasumu-robezas

Rīgā būs skatāma itāļu arhitekta Džovanni Batistas Piranēzi darbu izstāde

No 29.jūnija līdz 11.augustam Mākslas muzeja “Rīgas Birža” Lielajā izstāžu zālē ar ekspozīcijas turpinājumu Boses zālē būs skatāma 18.gadsimta itāļu arhitekta, izcilā graviera, zīmētāja, arhitektūras teorētiķa un arheologa Džovanni Batistas Piranēzi darbu izstāde “Piranēzi. Romas antikvitātes”.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=riga-bus-skatama-italu-arhitekta-dzovanni-batistas-piranezi-darbu-izstade

Izsludina konkursu par Ventspils Lielā laukuma rekonstrukciju

Izsludināts iepirkuma konkurss par tiesībām veikt Ventspils Lielā laukuma rekonstrukcijas pirmās kārtas darbus, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Piedāvājumus konkursā var iesniegt līdz šī gada 26.jūlija plkst.15. Paredzamais līguma izpildes laiks ir 13 mēneši. Lielā laukuma rekonstrukciju plānots veikt, īstenojot projektu “Ventspils publiskās infrastruktūras attīstība un kvalitātes uzlabošana, pilnveidojot uzņēmējdarbības vidi pilsētā”.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=izsludina-konkursu-par-ventspils-liela-laukuma-rekonstrukciju

Ķīpsalas krasta nostiprinājumu rekonstrukcija norit veiksmīgi

Trešdien, 26.jūnijā, Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks, Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, kā arī ostas inženieri un tehniskie speciālisti vērtēja Ķīpsalas krasta nostiprinājumu renovācijas projekta progresu.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=kipsalas-krasta-nostiprinajumu-rekonstrukcija-norit-veiksmigi

Eko būvniecības eksperts: siltināt ēku no iekšpuses ir ātrāk un vienkāršāk

Ēkas tomēr būs jāsiltina, agrāk vai vēlāk pie tā nonāksim, jo diez vai gribēsim un varēsim maksāt strauji augošos rēķinus par siltumu, norāda būvniecības eksperts Harijs Tučs.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=eko-buvniecibas-eksperts-siltinat-eku-no-iekspuses-ir-atrak-un-vienkarsak

Precizēta Ēku energoefektivitātes novērtēšanas metode

Otrdien, 25.jūnijā, Ministru kabinets apstiprināja ēku energoefektivitātes aprēķina metodi, kas tiek izmantota gan esošu ēku, gan projektējamu (jaunbūvju, rekonstruējamu un renovējamu) ēku energoefektivitātes novērtēšanai un ēku energosertificēšanai.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=precizeta-eku-energoefektivitates-novertesanas-metode

Ārzemēs

Skaidu plāksnes augstvērtīgā interjerā

Arhitektu birojs 3XA ir autori šim tīrajam un glaunajam interjeram, kurā dominē melnā un baltā krāsa, taču būtisks elements ir jau minētās skaidu plāksnes.

Projekts tapis 2012. gadā un tas atrodasPolijas galvaspilsētā Varšavā. Lai ekonomētu vietu – telpa tika sadalīta 

Vairāk informācija un bildes šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=skaidu-plaksnes-vs-augstvertigs-interjers

Mūsdienu un tradicionālās būvniecības sintēze

Mūsdienīga privātmāja, kas pierāda, ka ķieģeļa lietojums vēl joprojām ir aktuāls un spēj “augt” līdzi laikam un modernajai arhitektūrai – ar šiem vārdiem vislabāk varētu raksturot 2012. gadā tapušo projektu.

Arhitektu biroja Jonathan Lake Architectsveidotā māja atrodas Austrālijas rietumu daļā.

Vairāk informācija un bildes šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=musdienu-un-tradicionalas-buvniecibas-sinteze

Logs uz Berlīni

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, 2010. gadā tapa visai interesants projekts – 9 Brunnenstraße, kas veidots uz deviņdesmitajos gados celtās mājas drupām.

Ēku veidojis arhitektu birojs Brandlhuber + Emde, ERA, Schneider. Ēkas fasāde ir stiklota no visām pusēm un tās arhitektūrā vērojamas vairākas modernās mākslas iezīmes.

Vairāk informācija un bildes šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=logs-uz-berlini

Vienkārši, bet ar “odziņu”

Ēka, kura atrodas Jāpānas pilsētas Shiga vecpilsētā Nagahama, tā tika pabeigta 2012. gadā un ir ievērojama ar savu askētisko dizainu. Tās autori ir arhitektu apvienība Comma design.

Vairāk informācija un bildes šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&page=2&template=abc_raksts&article=vienkarsi-bet-ar-odzinu

.

--> -->