svētdien , 24 oktobris 2021
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Žurnāla “Būvinženieris” augusta numurā intervija ar LBA prezidentu Normundu Grinbergu.

Žurnāla “Būvinženieris” augusta numurā intervija ar LBA prezidentu Normundu Grinbergu.

Žurnāls „Būvinženieris”, 2014. gada augusts

Tuvojas  Saeimas  vēlēšanas tāpēc šajā numurā vairāk nekā parasti gan par procesiem, gan par iepirkumiem, gan par Būvniecības likumu. Kāpēc? Būvniecību ļoti ietekmē politika. Tāpēc  svarīgi, lai  par būvindustrijai nozīmīgām lietām, lemtu ja ne gluži nozares profesionāļi, tad vismaz tādi, kas spēj ieklausīties un  galvenais saprast vai padomdevēju intereses ir privātas,  nelielai grupai izdevīgas, vai valstiskas.

Šajā numurā stāstām par moderna ostas termināļa, ar paceļamām rampām, būvniecību Klaipēdā. Kā arī par vēl vienu Latvijā topošu koncertzāli.  Šoreiz par Liepājas „Dzintaru”.

Paralēli pēdējos gados notiekošo koncertzāļu būvniecībai Latvijas novados un pilsētās būvē, rekonstruē un labiekārto brīvdabas estrādes. Kopš 2011. gada izsludināti 44 iepirkumi brīvdabas estrāžu rekonstrukcijai un būvniecībai. Žurnālā „Būvinženieris” uzzināsiet par to kur un  kā rit  rekonstrukcijas un jaunbūves.

 Ceļš, ko īsāk dēvē par Maskavas šoseju, nejaušiem braucējiem Daugavpils virzienā sagādā pārsteigumu  – cik ātri un ērti var nokļūt galamērķī! Ar šo tranzīta ceļu lieli plāni tika saistīti jau 1973. gadā, taču visas ieceres pārtrūka, un pie idejas īstenošanas ceļinieki atgriezās krietni vēlāk. 2007. gadā projektēšana tika pabeigta. Tagad uzbūvēti 72 kilometri ceļa, 10 divlīmeņu satiksmes mezgli, uzbūvēti un rekonstruēti seši tilti, astoņi ceļu pārvadi un divi rotācijas apļi.

Patlaban hidrotehniķus visbiežāk aicina brīdī, kad saprot, – krasta būvei ir problēmas vai pasūtītājs un būvētājs nokļuvuši situācijā, ko dēvē par avāriju. Stāstām par situācijām praksē.

Rundāles pils ansamblim, vienam no izcilākajiem baroka un rokoko stila arhitektūras pieminekļiem Latvijā, kas celts laikā no 1736. līdz 1740. gadam, šogad pavasarī noslēdzās gadiem ilgie restaurācijas darbi.

Jau ceturto gadu Latvijā meklē un arī atrod energoefektīvākās ēkas. Rakstām par konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā” laureātiem..

Šajā tehnoloģiju laikmetā tik ļoti būtisks ir tieši cilvēciskais faktors. Tāpēc profesionāļiem, kuri mainās līdzi laikam, kuri nepārtraukti mācās, attīstās un palīdz to darīt arī citiem, sakām  paldies, pasniedzot „Būvindustrijas lielo balvu” – „Pamatakmeni”. Paldies sakām arī par nozarei godprātīgi veltīto mūžu. Laureātus sumināsim lielajā būvindustrijas notikumā – apbalvošanas ceremonijā 10. septembrī.

 

Mārīte Šperberga

Žurnāla „Būvinženieris” galvenā redaktore

.

--> -->