ceturtdien , 20 jūnijs 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Aktualitātes | VID un Latvijas Būvnieku asociācija paraksta vienošanos par sadarbību

VID un Latvijas Būvnieku asociācija paraksta vienošanos par sadarbību

2022. gada 24. novembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora p.i. Indra Kārkliņa un biedrības “Latvijas Būvnieku asociācija” valdes priekšsēdētājs Normunds Grinbergs parakstīja vienošanos par sadarbību nodokļu administrēšanas un godīgas konkurences veicināšanas jomā.

Sadarbības mērķis ir mazināt būvniecības nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas.

Noslēgtās sadarbības vienošanās ietvaros biedrība apņemas veikt informatīvus pasākumus, kas vērsti uz biedru pienākuma – noteiktajā termiņā un pilnā apmērā veikt nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu samaksu – izpildi. Biedrība arī apņemas sniegt VID informāciju par zināmajām metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto, lai izvairītos no nodokļu nomaksas, un ar to saistītajiem pārkāpumiem, kā arī veikt aktivitātes nozares darbības sakārtošanā.

VID, ņemot vērā biedrības sniegto informāciju, apņemas izstrādāt un izmantot efektīvas nodokļu administrēšanas metodes, lai īstenotu parakstītās vienošanās mērķi. Biedrības sniegto informāciju par nodokļu nemaksāšanu VID apņemas izmantot nodokļu administrēšanas procesā, uzskatot, ka sniegtajai informācijai ir augsta ticamības pakāpe. VID arī apņemas informēt biedrību par izmaiņām normatīvajos aktos nodokļu jomā, kā arī par jaunāko VID praksi tiesību aktu piemērošanā un jauniem VID pakalpojumiem.

Vienošanās stājas spēkā ar tās abpusēju parakstīšanas dienu un ir spēkā un nenoteiktu laiku.

Biedrība “Latvijas Būvnieku asociācija” ir dibināta 1996. gadā un darbojas, lai apvienotu būvniecības profesionāļus veiksmīgai un ilgtspējīgai būvniecības attīstībai mūsu valstī un, ja ir tādas iespējas, arī ārpus valsts robežām. Tās mērķis ir saskaņot un aizsargāt savu biedru intereses būvniecības nozares darba tirgū, ekonomikas jautājumos un attiecībās starp darba devējiem un darba ņēmējiem, kā arī attiecībās ar pasūtītāju.

Informācija par visām VID un uzņēmēju biedrību parakstītajām vienošanās ar mērķi uzlabot Latvijas uzņēmējdarbības vidi, veicinot godprātīgu nodokļu nomaksu, godīgas konkurences apstākļus, kā arī kopīgi cīnīties ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un „aplokšņu algām” pieejama VID tīmekļa vietnes sadaļā “Par mums/Sabiedrības līdzdalība/Sadarbība ar nozaru asociācijām”.

 

.

--> -->