otrdien , 28 maijs 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Latvijas Būvnieku Asociācijas vēsture

Latvijas Būvnieku Asociācijas vēsture

Par vēsturi:

Latvijas Būvnieku asociācija (LBA) dibināta 1996. gada 27. jūnijā.

Par tās izveidošanu balsoja 67 organizācijas.

Jaunizveidotās asociācijas pirmajā valdē tika ievēlēti Jānis Lancers, Roberts Ginters, Andris Purviņš, Māris Karlsons, Andris Kreislers, Guntis Līcītis, Viktors Puriņš.

Par asociācijas pirmo prezidentu ievēlēja Jāni Lanceru, kurš amatā bija līdz 1996. gada 16. decembrim.

Nākamais prezidents Viktors Puriņš asociāciju vadīja gandrīz 15 gadus, līdz 2011. gada 25. martam, kad tika ievēlēts Mārcis Nikolājevs.

Nozīmīgs notikums LBA attīstībā bija asociāciju filiāļu nodibināšana. 1997. gada februārī tika nodibināta pirmāDaugavpils filiāle. Tai sekoja Liepājas filiāle 1997. gada martā, Cēsu un Rēzeknes filiāles 1997. gada decembrī. Vēlāk tām pievienojās Jelgavas, Valmieras un Ogres filiāles. Līdz ar to šādas filiāles darbojas visā valstī, un LBA darbība ir aptvērusi visu Latviju.

Lai stimulētu skaistu un kvalitatīvu ēku būvniecību, asociācija 1998. gadā uzsāka organizēt skati konkursu “Gada labākā būve Latvijā”, izvērtējot un akcentējot tieši būvnieku veikto darbu.

Tomēr ne jau skaitļos vien ir izmērāms un novērtējams LBA biedru devums. Ikvienam ir prieks par tām skaistajām, no jauna uzbūvētajām, restaurētajām un renovētajām ēkām, kuras redzam ik uz soļa. Latvijas būves pamazām tiek pārvērstas no tipveida projektu pelēkām ķieģeļu un lielpaneļu ēkām, kas bija līdzīgas visās Latvijas pilsētās un laukos, par modernām un gaumīgām būvēm, kas priecē gan ēku saimniekus, gan viesus, gan garāmgājējus un tūristus.

Atbildēt

--> -->