ceturtdien , 20 jūnijs 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi

Jaunumi

Ģenerālvienošanās komiteja nevienojas par minimālās algas celšanu

Šodien, 2024. gada 27. maijā, notika kārtējā Būvniecības nozares Ģenerālvienošanās komitejas sēde. Tajā puses balsoja arī par Latvijas Būvniecības nozares arodbiedrības priekšlikumu minimālo algu būvniecībā automātiski mainīt katru gadu 1. janvārī, pamatojoties uz iepriekšējā gada Centrālās statistikas pārvaldes datiem. Komitejas darba devēju organizācijām balsojot pret, puses šodien nevienojās par šādu automātisku minimālās algas paaugstināšanu būvniecībā. Latvijas Būvnieku asociācija (LBA) atkārtoti ... Lasīt vairāk »

Grozījumi Būvniecības nozares ģenerālvienošanās ar 2024. gada 1. janvāri

Būvniecības nozares ģenerālvienošanās pušu komiteja paziņojusi par grozījumiem Būvniecības nozares ģenerālvienošanās, kas publicēta 2019. gada 3. maija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, laidiens Nr. 88, Nr.2019/88.DA1 un grozīta: 2019. gada 3. jūlija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, laidiens Nr. 133, Nr. 2019/133.DA1; 2019. gada 2. augusta oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis”, laidiens Nr. 156, Nr. 2019/156.DA1; 2021. gada 14. aprīļa oficiālajā izdevumā “Latvijas ... Lasīt vairāk »

Panākta ģenerālvienošanās par minimālās algas paaugstināšanu būvniecībā

Piektdien, 22. oktobrī, būvniecības ģenerālvienošanās komitejas sēdē tika panākta vienošanās no 2024. gada 1. janvāra būvniecībā nodarbinātajiem minimālo mēneša darba algu normālā darba laika ietvaros paaugstināt uz 930 eiro līdz šim noteikto 780 eiro vietā. Minimālā stundas tarifa likme ar nākošo gadu būs 5,57 eiro, informē Latvijas Būvnieku asociācijā (LBA). Izņēmums ir tiesības darba devējam līdz 2024. gada 31. decembrim ... Lasīt vairāk »

Minimālās algas celšana būvniecībā nav panaceja ēnu ekonomikas apkarošanai

Minimālo algu būvniecībā nosaka nozares ģenerālvienošanās. Tā ir lielāka nekā valstī noteiktā minimālā alga. Šobrīd – 780 eiro, bet 2022.gada nogalē ģenerālvienošanās komitejas sēdē tika balsots par tās paaugstināšanu līdz 930 eiro. Balsojums nebija vienbalsīgs, līdz ar to minimālā alga būvniecībā netika paaugstināta. Par minimālās algas paaugstināšanu bija arodbiedrības pārstāvji, taču pārstāvji no darba devēju organizācijām balsoja pret šāda lēmuma ... Lasīt vairāk »

VID un Latvijas Būvnieku asociācija paraksta vienošanos par sadarbību

2022. gada 24. novembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora p.i. Indra Kārkliņa un biedrības “Latvijas Būvnieku asociācija” valdes priekšsēdētājs Normunds Grinbergs parakstīja vienošanos par sadarbību nodokļu administrēšanas un godīgas konkurences veicināšanas jomā. Sadarbības mērķis ir mazināt būvniecības nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas. Noslēgtās sadarbības vienošanās ietvaros biedrība apņemas veikt informatīvus pasākumus, kas vērsti ... Lasīt vairāk »

Konferences diskusija: būvnieki uz izdzīvošanas robežas; EM ieteiktais risinājums neskaidrs

Pēdējie divi gadi ar strauju cenu kāpumu un materiālu pieejamības samazināšanos rada problēmas izpildīt agrāk noslēgtos būvprojektu līgumus, tomēr Ekonomikas ministrijas (EM) rosinātais risinājums nav pietiekami skaidrs. Tā secināja skates Gada labākā būve Latvijā 2021 Būvniecības dienas konferences noslēguma diskusijas dalībnieki. Diskusijā nozares uzņēmumu un institūciju pārstāvji apsprieda pandēmijas un Ukrainas kara ietekmi, norādot globālo norišu sekas, analizējot negatīvās tendences, kā arī ... Lasīt vairāk »

Būvnieki prasa atzīt “force majeure”

Būvnieki prasa situāciju un apstākļus, kas būvniecībā izveidosies pēc 15.decembra saskaņā ar valdības rīkojumu, atzīt par force majeure. Spēkā esošie līgumi, kurus patlaban izpilda būvnieki, ir iepriekš noslēgti, nezinot un nevarot paredzēt prasību pēc 15.decembra saskaņā ar valdības rīkojumu nepielaist pie darba būvniecībā darbiniekus bez sadarbspējīga sertifikāta. Ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” valdība noteikusi, ka ... Lasīt vairāk »

Izsludināts konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021”

Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls Būvinženieris izsludina konkursu Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021. Konkurss informatīvās kampaņas Dzīvo siltāk ietvaros notiks jau desmito gadu. Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu ... Lasīt vairāk »

Gada būvju skates konferencē vairāk nekā 500 dalībnieku

Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 starptautiskajā tiešsaistes konferencē ‘’Inovatīvas tehnoloģijas un kompetence būvniecībā’’ 25.martā ar interneta starpniecību piedalījās vairāk nekā 500 klausītāju. Konferences rīkotāji pateicas par ieguldījumu lektoriem, diskusijas dalībniekiem, skates atbalstītājiem un partneriem. Pēc konferences satura apkopošanas sesiju ieraksti un profesionāļu prezentācijas atbilstīgi autoru akceptam būs pieejami Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) mājaslapā blbs.lv. Konferences priekšlasījumus un diskusijas ar ... Lasīt vairāk »

Nozares dalībnieki apspriedīs būvspeciālistu kompetenci

Nozares dalībnieku kompetences paaugstināšana, jaunākās tehnoloģijas un ilgtspējīga būvniecība – tās būs galvenās tēmas skates Gada labākā būve Latvijā 2020 tradicionālajā Būvniecības dienas starptautiskajā konferencē ‘’Inovatīvas tehnoloģijas un kompetence būvniecībā’’ 2021.gada 25.martā. Konferences priekšlasījumus un diskusijas interneta tiešsaistē translēs no Rīgas Celtniecības koledžas Latvijas Būvinženieru savienības mājaslapā blbs.lv. Ārvalstu un vietējie speciālisti prezentācijās izklāstīs nozarei aktuālas tēmas – kvalitātes kritēriji, ... Lasīt vairāk »

--> -->