svētdien , 25 februāris 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Jaunumi: 05.08.2013 – 11.08.2013

Jaunumi: 05.08.2013 – 11.08.2013

Latvijā

Tiesības būvēt LU Akadēmisko centru Torņakalnā iegūst «LNK Industries Group»

Līguma slēgšanas tiesības par Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Torņakalnā 1.kārtas tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību ar iepirkumu komisijas 12.augusta lēmumu piešķirtas pilnsabiedrībai «LNK Industries Group» ar piedāvāto līgumcenu 14 889 999 lati, aģentūru LETA informēja LU Preses centrā.

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/tiesibas-buvet-lu-akademisko-centru-tornakalna-iegust-lnk-industries-group/581591

Rēzeknes koncertzālē «Gors» – labākā akustika Latvijā

Austrumlatvijas reģionālajā daudzfunkcionālajā centrā jeb «Latgales vēstniecībā GORS» Rēzeknē šobrīd ir viskvalitatīvākā akustika Latvijā – to atzinuši Latvijas mūziķi. Devāmies uz Rēzekni, lai kopā ar Rihardu Ābolu, ēkas būvdarbu veicēja SIA «Arčers» būvdarbu vadītāju, apskatītu Latvijā jaunāko koncertzāli un uzzinātu vairāk par ēkas būvniecības procesu. 

Vairāk informācija un bildes šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/rezeknes-koncertzale-gors-labaka-akustika-latvija/580188

Atjaunos Vanšu tilta margas, aizkrāsos grafiti uz Salu tilta balstiem

Tuvākajā laikā pašvaldība atjaunos Vanšu tilta margas Daugavas augšteces pusē, veicot to attīrīšanu no rūsas un krāsošanu. Šiem mērķiem Rīgas dome atvēlēs gandrīz 50 tūkstošus latu, par ko šodien vienojās Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/atjaunos-vansu-tilta-margas-aizkrasos-grafiti-uz-salu-tilta-balstiem/580414

Jēkabpilī rekonstruēs tiltu pār Daugavu

Jēkabpilī līdz šim ar ES finansiālo atbalstu rekonstruēts Krustpils kultūras nams, Krustpils saliņas estrāde, labiekārtotas vairākas ielas, īstenoti vēl citi ES fondu projekti. Jaunais projekts «Kurzemes un Vienības ielu rekonstrukcija un Brīvības – Neretas ielu krustojuma rekonstrukcija» paredz radīt satiksmes intensitātei un dažādiem transporta veidiem atbilstošu infrastruktūru un uzlabot satiksmes drošību, portālu «Apollo» informēju Valsts reģionālās attīstības aģentūras Sadarbības un informācijas departamenta projektu vadītāja Edīte Olupe. 

Vairāk informācija šeit:
http://www.apollo.lv/zinas/jekabpili-rekonstrues-tiltu-par-daugavu/580544

PII «Auseklītis» turpinās energoefektivitātes projekta norise

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzfinansētā  projekta «Energoefektivitāti paaugstinošu ieguldījumu veikšana Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestādē (PII) «Auseklītis»» ietvaros ir noslēgusies Kocēnu novada domes atkārtoti izsludinātā iepirkuma procedūra «Ventilācijas ierīkošana ar rekuperāciju Kocēnu pagasta PII «Auseklītis»», portālu «Apollo» Kocēnu novada dome Sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Eglīte.

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/pii-auseklitis-turpinas-energoefektivitates-projekta-norise/580838

Pagaidām atliek ieceri par bērnudārza būvniecību Tallinas ielā

Rīgas dome pagaidām atlikusi ieceri par aptuveni 5 miljoniem latu Rīgā, Tallinas ielā 6/10/12A, būvēt jaunu bērnudārzu, jo nolemts, ka pašvaldībai ir vairāki īpašumi, kuros bērnudārzu grupiņas var izveidot, veicot mazākus ieguldījumus.

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/pagaidam-atliek-ieceri-par-bernudarza-buvniecibu-tallinas-iela/580843

Plāno rekonstruēt Zaķusalas TV torni un apkārtni

Rīgas radio un televīzijas tornis ir viens no pilsētas ainavas zīmīgākajiem objektiem, kas ikdienā priecē rīdziniekus, kā arī pievelk tūristus. Tā attīstības potenciāls liek domāt par to, kā šo pilsētvides un tehnoloģiju objektu attīstīt tā, lai tas būtu moderns, drošs un pieejams tūrisma objekts, portālu «Apollo» informēja VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra Sabiedrisko attiecību pārstāvis Arno Pjatkins.

Vairāk informācija šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/plano-rekonstruet-zakusalas-tv-torni-un-apkartni/581430

“Igate” turpina pagalmu sakārtošanu Jelgavā

SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” uzņēmusies iniciatīvu sadarbībā ar iedzīvotājiem turpināt pagalmu sakārtošanu pilsētā, ko iepriekš īstenoja publisko talku pasākumos, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Dace Zviņģele.

Pašā rudens sākumā “Igate” kopā ar Nameja ielas 2.nama, 2.a.nama un 4.nama iedzīvotājiem labiekārtos iekšpagalmu, atjaunojot šūpoles, smilšu kasti, soliņus, sakārtojot zaļo zonu un staigājamo taku segumus.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=igate-turpina-pagalmu-sakartosanu-jelgava

Rīgā uzbūvēts jauns traumatoloģijas un ortopēdijas centrs

Ar daudz labiem vārdiem par ārstu profesionalitāti un mērķtiecību pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā tika atklāts pirmais no jauna uzbūvētais privātais traumatoloģijas un ortopēdijas centrs Latvijā – vairāku mediķu lolots projekts, kurā kopumā ieguldīti aptuveni 3,5 miljoni latu.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=riga-uzbuvets-jauns-traumatologijas-un-ortopedijas-centrs

Vai būvniecībā nepieciešamo darba spēku nāksies ievest?

Igors Tarkovs būvniecības nozarē strādā jau kopš 1977. gada un šobrīd ir SIA “Orions celtniecības kompānija” valdes loceklis. Viņa uzdevums ir ne tikai nodrošināt uzņēmuma finanšu plūsmu un strādnieku nodrošināšanu ar darbu – Igors Tarkovs kontrolē visu notiekošo būvobjektos. It sevišķi komplicētākos, kāds ir šis nams Rīgas centrā. Šis ir ārvalstu investoru pasūtījums, bet citādāka bija situācija pirms 2008.gada, kad 70-80% pasūtījumu bijuši mājas siltināšanas darbi un tikai finansējums, ko ēku energoefektivitātes paaugstināšanai piešķīra Eiropas Savienība, ļāva izdzīvot krīzes periodu.

Vai atbilstoši Eiropas Savienības finansējumam pietiks arī darba spēks? Vai to tomēr nāksies ievest?

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=vai-buvnieciba-nepieciesamo-darba-speku-naksies-ievest

Video:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tTtGSoA3u-k

Rēzeknē pielāgos mājokļu vidi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem

Augusta nogalē vai septembra sākumā tiks sākti mājokļu vides pielāgošanas darbi 14 Rēzeknē deklarētiem iedzīvotājiem ar funkcionāliem traucējumiem, aģentūru LETA informēja Rēzeknes pilsētas pašvaldības speciāliste Laura Sondore-Strode.

Jau patlaban ir noslēgts būvniecības līgums ar SIA “Rēzeknes Namsaimnieks” par mājokļu vides pielāgošanu un plānotajiem būvdarbiem. Tāpat līgums noslēgts arī ar AS “Protezēšanas un ortopēdijas centrs” par nepieciešamo tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanu. Darbus plānots sākt tuvākajā laikā, norādīja Sondore-Strode.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=rezekne-pielagos-majoklu-vidi-cilvekiem-ar-funkcionaliem-traucejumiem

Līdz nākamā gada oktobrim plānots uzbūvēt biznesa aviācijas servisa centru

Rīgas lidostā papildus jau esošajam privāto lidmašīnu apkalpošanas angāram drīz tiks uzsākta jauna daudzfunkcionāla biznesa aviācijas servisa centra būvniecība, kura izmaksās 10 miljonus eiro (septiņus miljonus latu), un to plānots uzbūvēt jau līdz nākamā gada oktobrim

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=lidz-nakama-gada-oktobrim-planots-uzbuvet-biznesa-aviacijas-servisa-centru

Dikļu ciemā sākta ūdenssaimniecības attīstības projekta īstenošana

Kocēnu novada Dikļos sākta projekta “Ūdenssaimniecības attīstība Kocēnu novada Dikļu pagasta Dikļu ciemā, II kārta” īstenošana, kuras rezultātā plānots samazināt ūdens zudumu apjomu, kas savukārt mazinās nelietderīgu ūdens un elektroenerģijas resursu izlietošanu, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Eglīte.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=diklu-ciema-sakta-udenssaimniecibas-attistibas-projekta-istenosana

Rīgas pilī visi pagaidu jumti ir izbūvēti

Patlaban Rīgas pils ugunsgrēkā cietušajās daļās visi pagaidu jumti ir izbūvēti, pārklāti un atsevišķās vietās papildus tiek nostiprinātas savienojumu vietas, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja būvniecības pilnsabiedrības “SBRE” pārstāve Mārīte Straume.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=rigas-pili-visi-pagaidu-jumti-ir-izbuveti

Ceļu atjaunošana Pārdaugavā tiek veikta kvalitatīvi

Piebraucamo un koplietošanas ceļu atjaunošana Pārdaugavā tiek veikta kvalitatīvi un pēc grafika, tā pēc vairāku atjaunojamo iekšpagalmu apmeklējuma secinājis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

“Tomēr ir vietas, kur Pārdaugavas izpilddirekcija, plānojot darbus, mēģinājusi ieekonomēt, atstājusi atsevišķas platības neremontētas. Tā nav laba prakse, un šajās vietās nāksies remontu uzlabot,” norāda Ušakovs.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=celu-atjaunosana-pardaugava-tiek-veikta-kvalitativi

Par 19% pieaug dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits Rīgā

Rīgā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits jūlijā sasniedza 800, kas, salīdzinot ar jūniju, ir pieaugums par 19%, liecina nekustamo īpašumu kompānijas “Ober-Haus” apkopotie Zemesgrāmatas dati.

Pieaugums ir saistīts ar aktīvu darījumu slēgšanu pavasarī, jo tikai tagad lielākā daļa no tiem tiek reģistrēti Rīgas pilsētas Zemesgrāmatas nodaļā, norāda “Ober-Haus”. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, kurā tika reģistrēti 615 dzīvokļi, pieaugums šogad bija par 30%.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=par-19-pieaug-dzivoklu-pardosanas-darijumu-skaits-riga

“Rīgas namu pārvaldnieks” septembrī piedāvā noslēgt izlīgumu, nemaksājot sodu

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) klientiem, kuriem izveidojies parāds par apsaimniekošanu un saņemtajiem pakalpojumiem, vienu mēnesi – no šā gada 2.septembra līdz 30.septembrim – piedāvās iespēju noslēgt izlīgumu par pakāpenisku parāda atmaksu, nepiemērojot soda procentus.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=rigas-namu-parvaldnieks-septembri-piedavas-noslegt-izligumu-nemaksajot-soda-naudu

Ārzemēs

Vēl nepabeigta augstākā dzīvojamā māja Eiropā

Spānijas austrumu piekrastē netālu no Alicantes iespēja redzēt vēl nepabeigtu augstāko dzīvojamo māju Eiropā – Intempo – dzīvokļi torņi. Māja ir 200 metrus augsta.

Vairāk informācija un bildes šeit:

http://www.apollo.lv/zinas/vel-nepabeigta-augstaka-dzivojama-maja-eiropa/581377

Ēdam ar lāpstu?

Šī restorāna dizains izceļas ar perfektu idejas atstrādi, nestandarta elementiem un vispārēju oriģinalitāti.

Arhitektu biroja GrizForm interjeram piemīt spēcīga individualitāte un detaļas, kas ir raksturīgas tikai šim objektam. Projekts kalpo kā ekskluzīvs restorāns Amerikas Savienoto Valstu galvaspilsētā Vašingtonā.

`

Vairāk informācija un bildes šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=edam-ar-lapstu

Tallinā būvēs kompleksu četru ministriju izvietošanai

Tallinā iecerēts uzbūvēt jaunu kompleksu, kurā tiks izvietotas četras ministrijas, pavēstījusi Igaunijas Valsts nekustamo īpašumu pārvalde.

Jauno kompleksu iecerēts pabeigt līdz 2016.gadam, un tajā atradīsies četras ministrijas – Finanšu, Ekonomikas, Sociālo lietu un Tieslietu ministrija.

Kompleksu paredzēts būvēt pašreizējā Finanšu ministrijas atrašanās vietā. Iecerēts, ka tas būs energoefektīvs.

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=tallina-buves-kompleksu-cetru-ministriju-izvietosanai

Uzkāpsim uz jumta?

Arhitektu birojs Naf Architect & Design 2010. gadā uzprojektēja visai interesantu interjerdizaina projektu. Dizaina būtiskākais elements ir alpīnistu siena, kas savieno viesistabu ar jumta terasi. Tā ne vien izskatās oriģināli, bet arī kalpo, kā unikāls pārvietošanās līdzekli starp telpām. 

Vairāk informācija šeit:

http://abc.lv/?id=aktualitates-leta_zinas&lang=lv&template=abc_raksts&article=uzkapsim-uz-jumta

.

--> -->