svētdien , 25 februāris 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Iznācis žurnāls „Latvijas Būvniecība”, 2013/5

Iznācis žurnāls „Latvijas Būvniecība”, 2013/5

Jaunais žurnāla „Latvijas Būvniecība” numurs veltīts ceļu būvei un nozares profesionāļu viedokļu izklāstam, viedokli lielajā intervijā pauž arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Taču atsevišķas publikācijas izdevumā ir interesantas visiem auto īpašniekiem un ceļu lietotājiem. Piemēram, jaunuzbūvētais ceļa posms Tīnūži – Koknese projektēts ātrumam 150 km/h, tiesa, diez vai tādu ātrumu akceptēs CSDD. Padomju laika projektā šo trasi plānoja izbūvēt ne tikai kā autoceļu, bet arī rezerves skrejceļu lidmašīnām, projektam ir vairāk kā 40 gadus ilga vēsture. Elgars Smiltnieks ir projektētājs, kas ar šo ceļa posmu dzīvo kopš 1975.gada un lielus kungus vedis trases izpētes braucienā ar helikopteru no Rīgas līdz pat Latvijas austrumu robežai. Beidzot ir sasniegts taustāms rezultāts – šodien uz un no Daugavpils virziena braucošiem jaunais ceļa posms noteikti ļaus krietni taupīt laiku.

 

Kādas izmaiņas arhitektu un būvspeciālistu sertificēšanas jomā nesīs jaunais Būvniecības likums, kas juridisko spēku iegūs 2014. gada 1. februārī, ieskicēts Ilzes Ošas, EM Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktores publikācijā „Būvniecības likums pieņemts.”

 

Vai tiešām nekritiski masu medijos nopublicētais pētījums sniedz ticamas ziņas par situāciju būvniecības nozarē? Un ko „Latvijas Būvniecībai” atbildēja peļņas līderis uzņēmums „Alco”, kas tur noslēpumā būvētos objektus, bet lielo peļņu sagādājis būvējot sev. Lasiet publikācijā „Pētījuma par būvniecību rezultāti. Cik ticami?”

 

Meža ceļi, pontonu tilti, lidmašīnu ceļi, tilts pār Mūsu Bauskā, Nikolaja vārtu restaurācija, „vasaras” slēpošanas trase, ceļu projektu kvalitāte – lasiet žurnālā un iegūstiet izsmeļošu informāciju.

 

Kādi ir jaunākie pienesumi Rīgas publiskajā ārtelpā un kāpēc Prāgas arhitekti Lucavsalas apgūšanu uzskata par veiksmes stāstu, lasāms rakstā „Pilsētas infrastruktūras elements publiskā ārtelpa”. Restaurācijas rubrikā Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas „smalkumi”. Vēstures rubrikā Ilzes Martinsones Zinātņu Akadēmijas ēkas (Kolchoznieku nama) apskats, kas ir Rīgas pirmā augstbūve no saliekamām dzelzsbetona konstrukcijām.

 

Agrita Lūse, žurnāla „Latvijas Būvniecība” galvenā redaktore

.

--> -->