svētdien , 25 februāris 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Vējonis rosina atjaunot Valsts būvinspekciju…

Vējonis rosina atjaunot Valsts būvinspekciju…

www.DELFI.lv |

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) iesniedzis Saeimā priekšlikumus likumprojektam “Būvniecības likums” ar ierosinājumu atjaunot pirms vairākiem gadiem reorganizēto Valsts būvinspekciju, portālu “Delfi” informēja ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Maija Pētermane.

“Virkne gadījumu ir pierādījuši, ka šis eksperiments nav attaisnojies un vēlamo rezultātu nav devis. Pašvaldību būvinspektori nespēj pietiekami labi kontrolēt būvniecību situācijā, kad pašas pašvaldības ir tās, kas arī izsniedz būvatļaujas,” atzīmē Vējonis.

Lasīt vairāk

Lasīt vairāk

Ministra iesniegtie priekšlikumi paredz atjaunot Valsts būvinspekciju, kas turpmāk veiktu kontroli būvniecības jomā, pārbaudītu šīs jomas tiesību aktu normu ievērošanu, veiktu ēku energoauditu un ekspluatācijas kontroli.

Būvniecības likumā 2009. gada 1. jūlijā stājās spēkā grozījumi, kas būvniecības kontroli turpmāk uzticēja pašvaldību inspektoriem, taču prakse rāda, ka šis solis nav devis vēlamo efektivitāti un pašvaldību inspektoru veikto pārbaužu skaits bijis par vairāk nekā 70% mazāks nekā iepriekš veikusi Valsts būvinspekcija, vēsta Pētermane. “Ir būtiski samazināt administratīvo slogu, taču tas nedrīkst notikt uz būvniecības kvalitātes un sakārtotas vides rēķina,” piebilst Vējonis.

Saskaņā ar iesniegtajiem priekšlikumiem arī turpmāk tiktu saglabāta iespēja būvvaldi veidot katrā pašvaldībā atsevišķi vai vienoties ar citām pašvaldībām par kopīgas būvvaldes izveidi.

Atbildēt

--> -->