pirmdien , 15 aprīlis 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Somijā prezentē mājokļus ar inovatīviem risinājumiem enerģijas ekonomēšanā.

Somijā prezentē mājokļus ar inovatīviem risinājumiem enerģijas ekonomēšanā.

db.lv

Svētdien noslēdzās mājokļu Finnish Housing Fair izstāde Kokkolā, Somijā, kurā apmeklētājiem apskatei tika piedāvāts 131 mājoklis ar iespēju mājokļus arī iegādāties. Trīs dienas pirms izstādes slēgšanas vēl bija iespējams iegādāties 20 mājokļus, pārējie jau bija nonākuši jauno īpašnieku rokās. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv.

Projekta, kurā savu ieguldījumu sniedza 40 dažādi dalībnieki, ieskaitot Kokkolas pašvaldību un privātas mājokļu būvniecības kompānijas, platība ir pie līča bāzēti deviņi hektāri zemes. Zemes īpašnieks ir Kokolas pilsēta, kas nodrošina arī infrastruktūru teritorijā, stāstīja Pasi Hesikanens, Finnish Housing Fair Co-op. Org. izpilddirektors. Izstādes galvenais mērķis bija radīt platformu, kurā mājokļu būvnieki un arhitekti var prezentēt risinājumus energoresursu ekonomēšanā mājokļos un labus būvniecības paraugus.

Lasīt vairāk

Lasīt vairāk

30 izstādē apskatāmie mājokļi bija ģimenes mājas, no kurām astoņas izvietotas ar skatu uz līci. Trīs dienas pirms izstādes slēgšanas septiņas no astoņām jau bija pārdotas.

Galvenais kritērijs, pēc kura tiek izvēlēti projekta dalībnieki, ir tas, cik energoefektīvi mājokļu risinājumi tiek piedāvāti.
Lielākā daļa inovāciju, kas ir mājās, tirgū jau ir bijušas vairākus gadus, kā, piemēram, solārie paneļ, taču šobrīd, kad energoresursu ekonomēšana kļūst aizvien populārāka, inovāciju izmantošanu Somijā virza trīs galvenie vaļi: pirmkārt, patērētāji kļūst aizvien informētāki par inovācijām, otrkārt, tās ir normas likumdošanā, kas aizvien uzstājīgāk nosaka to, lai energoresursu ekonomēšana attīstītos, un visbeidzot attīstās pati industrija, stāsta Pasi Heiskanens.

Šī gada mājokļu izstādē Kokkolā vienu projektu izstrādāja arī viena igauņu kompānija – a/s Seve Ehituse, savukārt daudzas Eiropas valstis izrāda interesi par līdzīgu mājokļu izstāžu organizēšanu.

Uz jautājumu, vai būtu iespējams līdzīgu māju un dzīvokļu izstādi veidot arī ārpus Somijas, piemēram, Latvijā, Finnish Housing Fair Co-op. Org izpilddirektors bilst, ka interesi par līdzīgu izstāžu veidošanu ir izrādījušas arī tādas valstis kā Zviedrija, Itālija, Francija, Norvēģija un arī Krievija, tomēr galvenā problēma, lai šādu projektu realizētu ārpus Somijas ir tā, ka ne visur izprot, ka galvenais, kas no šī projekta gūst labumu, ir mājokļu būvniecības industrija, un projekta mērķis nav pēc iespējas vairāk nopelnīt.

«Nereti ārvalstu pilsētu pašvaldību vadītāji un politiķi neizprot to, ka šī projekta mērķis nav padarīt pēc iespējas augstāku maksu par zemi, uz kuras tiek celti mājokļi, bet gluži otrādi – šo cenu padarīt pēc iespējas zemāku, un pieteikšanās noteikumus radīt tādus, lai projektā piedalītos pēc iespējas vairāk dažādu dalībnieku. Galvenais mājokļu izstādes mērķis ir izveidot platformu, kurā arhitekti, dizaineri un būvnieki varētu realizēt savas labākās idejas,» stāsta P. Hesikanens

Projekts darbojas par izstādes biļešu pārdošanā gūtajiem līdzekļiem. Biļetes cena pieaugušajiem ir 19 eiro.

Trīs dienas pirms izstādes slēgšanas organizatori lēsa, ka tajā piedalīsies 130 000 apmeklētāju, kas ir aptuveni tikpat, cik iepriekšējos gados mājokļu izstādēs rietumu krasta pilsētās Oulu un Vāsā. Izstādes ilgums bija četras nedēļas.

Šāda veida mājokļu izstādes Somijā notiek kopš septiņdesmitajiem gadiem. Nākamgad projektu paredzēts veidot Somijas otrajā lielākajā pilsētā Tamperē un Lapēnrantā.

Atbildēt

--> -->