otrdien , 26 septembris 2023
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Iznācis žurnāls „Latvijas Būvniecība” 2014/2

Iznācis žurnāls „Latvijas Būvniecība” 2014/2

Latvijas Būvniecības” 2014. gada otrā numura tēmas ir energoefektivitāte, būvniecības likums, projektēšana. Kāpēc nozares cilvēki tik precīzi var/māk definēt kļūmes, bet reālu uzlabojumu scenāriju būvniecības likuma, projektēšanas, u.c. būtisku lietu sakārtošanai ir maz? Žurnāla viesredaktoram projektētājam Mārtiņam Studeram, vienam no Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas līderiem ir viedoklis: „Pašsakārtoties spējīgu būvniecības tirgu veido nozares profesionāļi, kam arī jāuzņemas atbildība par nozares virzību un kārtību tirgū, jādod konkrēts uzdevums ekonomistiem (kuri rūpējas par pievienoto vērtību) un juristiem (kuri norāda uz iespējamiem riskiem), nevis jāgaida, kad šo divu palīgnozaru speciālisti paši atkal sagudros kārtējo profesionāļiem nepieņemamo priekšlikumu. Priekšlikumu, kas turpina jau ilgstoši nebeidzamo „cepienu” bezjēdzīgi sadrumstalotās būvniecības sabiedrisko organizāciju mazajās, privātajās virtuvītēs.”

 

Būvnozarei veltītie konkursi ir izaicinājums, taču tie ir nepieciešami kā apliecinājums un gandarījums labi paveiktiem darbiem. Žurnālā atspoguļoti divu konkursu – „Gada būvinženieris Latvijā 2013” un „Gada labākā būve Latvijā 2013” – uzvarētāji.

 

Žurnāla analītikas sadaļā raksts „Gandrīz nulles enerģijas ēka”; rubrikā intervija jautājumi uzdoti Rīgas enerģētikas aģentūras galvenajam speciālistam Jurim Golunovam. Likumdošanas rubrikā jurists J.Uzulēns izklāsta kā apdrošināt ēku siltināšanu vai energoefektivitāti un iespējamos riskus iesaka uzņemties pašvaldībām, bet S.Rubene un J.Bramanis secinājuši, ka topošais BL ir saturiski līdzīgs daļai no Vācijas būvniecību nosakošā regulējuma. Gaidāmas izmaiņas ugunsdrošības prasībās – par to V.Šembele.

 

Projektēšanas rubrikā divas tēmas – par būvi pirms projektēšanas (K.Bondars) un par iespējām Latvijā attīstīties BIM (viedokļus pauž projektētāji un arhitekti).

 

Objektu apskatos: TAL RESIDENCE (ar.I.Lazdiņš), kur projektēšanā izmantota „strut and tie metodika (G.Vilks), informācijas centra renovācija un siltināšana no iekšpuses Spīķeros, rezidence „The Pearl” (arh. J.Mitenbergs, „LNK Industries”), bērnudārzu siltināšana Kocēnos, komplekss risinājums Rīgas 72. vidusskolā, stāsts par „Z- Towers” stiklojumu, 2013. gada labākā koka ēka Igaunijā (arh. ÖÖ – ÖÖ), publisko bibliotēku attīstību aplūko arhitekts L.Šmits, privātmāja Pārdaugavā (arh.Ģ.Kilēvics).

 

Inženierijas rubrikā siltumsūkņu darbības analīzei veltīta publikācija un diskusija par mikroklimata nosacījumiem.

 

Sagatavoja Agrita Lūse, žurnāla „Latvijas Būvniecība” galvenā redaktore

.

--> -->