otrdien , 26 septembris 2023
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Būvnieku profesionālās organizācijas uzlabo skati “Gada labākā būve Latvijā 2014” un organizē „Būvniecības dienu”
Būvnieku profesionālās organizācijas uzlabo skati “Gada labākā būve Latvijā 2014” un organizē „Būvniecības dienu”

Būvnieku profesionālās organizācijas uzlabo skati “Gada labākā būve Latvijā 2014” un organizē „Būvniecības dienu”

2014. gada 19. novembris

2015. gada 26. martā Rīgas Tehniskajā universitātē notiks „Būvniecības diena”, kuru veidos skates “Gada labākā būve Latvijā 2014” fināls un konference „Droša un kvalitatīva būvniecība”.

Būvniecības dienu” organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Lietuvas Būvnieku asociāciju, Baltkrievijas Celtniecības ministriju un Baltkrievijas Būvniecības asociāciju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultāti un laikrakstu “Dienas bizness”.

Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerības valdes priekšsēdētājs, Būvindustrijas nevalstisko organizāciju koordinācijas centra Prezidija priekšsēdētājs Valdis Birkavs uzskata: „Lai būvniecība būtu droša un kvalitatīva, lai vairotu nozares prestižu, Latvijā ir nepieciešama valsts mēroga būvnieku darbu skate, kurai sabiedrība uzticas, un tāda ir skate „Gada labākā būve Latvijā”.”

Skate „Gada labākā būve Latvijā 2014” un konference „Droša un kvalitatīva būvniecība” ir iespēja būvuzņēmējiem un nozares ekspertiem vērtēt gada laikā pavieto, mācīties no kolēģu pieredzes un stāstīt par to sabiedrībai,” teic Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume, „Skates žūrijā ir visā valstī atzīti nozares eksperti.”

Mums ir laba sadarbība ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, citām nevalstiskajām organizācijām, augstskolām. Vēlmi piedalīties „Būvniecības dienā” ir izteikuši mūsu partneri ārvalstīs. Tas vieš pārliecību, ka skate „Gada labākā būve Latvijā 2014”, konference „Droša un kvalitatīva būvniecība” un visa „Būvniecības diena” kopumā izdosies,” ir pārliecināts Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs.

Skati “Gada labākā būve Latvijā” Latvijas Būvnieku asociācija organizē jau septiņpadsmito gadu. Šogad skatē ir veikti vairāki būtiski uzlabojumi. Ikvienu objektu vērtēs vairāki profesionāļi un vērtēšana notiks trīs kārtās. Vispirms nozares eksperti un sabiedrisko organizāciju pārstāvji vērtēs iesniegtos dokumentus, tad dosies uz objektiem, lai vērtētu tos dabā, bet trešā kārta būs publiska – būvkompānijas uzstāsies ar objekta prezentāciju, kurā pamatos, kādēļ šis objekts pretendē uz nosaukumu „Gada labākā būve Latvijā 2014”.

Skates mērķis ir noteikt un popularizēt viskvalitatīvāk uzbūvētās, ekspluatācijā efektīvākās un drošākās būves Latvijā 2014. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību, popularizēt labos piemērus, motivēt nozares pārstāvjus jauniem sasniegumiem.

No 2014. gada 10. decembra līdz 2015. gada 23. janvārim Latvijā reģistrēti būvuzņēmēji, nozares sabiedriskās organizācijas, pasūtītāji, projektētāji un pašvaldības varēs izvirzīt skatei objektus, kuri nodoti ekspluatācijā 2014. gadā, septiņās nominācijās: dzīvojamā jaunbūve, sabiedriskā jaunbūve, rekonstrukcija, renovācija, restaurācija, inženierbūve un ainava. Gan skate, gan konference apmeklētājiem būs bez maksas.

Konferences „Droša un kvalitatīva būvniecība” tēmas:Būvniecības likums un ar to saistītie normatīvie akti; Dempings būvniecībā; Publiskā iepirkuma likums; Cienīgs darbs; Uzņēmējdarbības vide būvniecībā; Negodprātīga būvniecība; Solidārais atbildības princips; Apakšuzņēmēju ķēdes būvniecībā. Lektori būs atzīti nozares speciālisti no Latvijas un ārvalstīm.

Objektu pieteikšana skatei „Gada būve Latvijā 2014” notiek no 2014. gada 10. decembra līdz 2015. gada 23. janvārim Latvijas Būvnieku asociācijas birojā Skolas ielā 21-201, Rīgā, darba dienās no plkst. 9:00-16:30.

Informācija pa tālruni: 67228584 ; e-pastu: lba@latnet.lv ; www.latvijas-buvnieku-asociacija.lv ; www.gada buve.lv ; www.favebook.com/gadabuve ; www.twitter.com/GadaBuveLV

Papildu informācija: Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents E-pasts: lba@latnet.lv ; tālrunis: 67228584 ; mob. tālrunis: 29219259

.

--> -->