ceturtdien , 20 jūnijs 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Aktualitātes | Sākusies pieteikšanās Būvindustrijas lielajai balvai
Sākusies pieteikšanās Būvindustrijas lielajai balvai

Sākusies pieteikšanās Būvindustrijas lielajai balvai

Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi var pieteikt kandidātus „Būvindustrijas lielajai balvai 2016” – augstākajam apbalvojumam nozarē

Latvijas Būvinženieru savienība un nozares lasītākais žurnāls „Būvinženieris” sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām jau ceturto gadu aicina Latvijas iedzīvotājus, uzņēmumus, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devējus, projektu pasūtītājus, būvniekus izvirzīt  kandidātus skatei „Būvindustrijas lielā balva”. Skate turpina tradīciju godināt nopelniem bagātus inženierus, projektētājus, zinātniekus, mācībspēkus. Skate „Būvindustrijas lielā balva 2016” notiek divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”, kas iekļauj nominācijas “Gada inženieris”, “Gada arhitekts”, “Gada jaunais arhitekts”, “Gada jaunais inženieris”. 12 laureāti (ikvienā kategorijā seši) saņems galveno balvu “Pamatakmeni” un citas nozīmīgas balvas.

Lai pieteiktu kandidātu „Būvindustrijas lielajai balvai 2016”, nepieciešams uzrakstīt e-pastu: bgbalva@gmail.com. Jānosauc kandidāts un jāpamato viņa sasniegumi. Kategorijā “Gada inženieris/arhitekts” kopā ar ieteikuma vēstuli obligāti jāiesniedz vismaz divi ieteikumi jeb atbalsta vēstules no kolēģiem, pasūtītājiem vai sadarbības partneriem ar pamatojumu, kāpēc pretendents cienīgs saņemt „Būvindustrijas lielo balvu 2016”. Kandidātus var izvirzīt kolēģi, uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devēji, projektu pasūtītāji, pašvaldību pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, juridiskas un fiziskas personas, kas nav kandidāta pirmās pakāpes radinieki vai pats kandidāts. Pieteikumi tiek gaidīti līdz 2016. gada 5. augustam, bet lūgums tos iesniegt agrāk, jo vērtētāji  ar  kandidātiem  kategorijās   “Gada inženieris” un “Gada arhitekts”  (ietver arī   „Gada jaunais inženieris” un „Gada jaunais arhitekts”) klātienē tiksies 9., 10. un 11. augustā.
Pieteiktos kandidātus izvērtēs sabiedrībā un kolēģu vidū atzīti būvindustrijas profesionāļi – 44 vērtētāji. Kandidāti uzsver, ka tas vien ir pagodinoši – būt izvirzītiem, personiski tikties ar kompetentiem vērtētājiem un paust viņiem savu redzējumu par būvniecību. Laureātu apbalvošana notiks 2016. gada 5. septembrī.
Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā uzrunā „Būvindustrijas lielās balvas 2016” kandidātiem, uzsver: „Būvindustrijas lielo balvu, augstāko apbalvojumu nozarē, saņem tie speciālisti, kuri ir nozares lepnums, nozares pamatakmens. Augstais novērtējums izceļ gan prasmīgu skolotāju, gan zinošu pasūtītāju un radošu arhitektu, gan arī gudru projektētāju, talantīgu būvētāju un būvmateriālu ražotāju, kā arī vērīgu būvuzraugu.”
Latvijas Ministru prezidenta biedrs un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzskata: „Latvijas būvindustrijai ir būtiska nozīme valsts sociāli ekonomiskajā attīstībā, tā ietekmē indivīda un visas sabiedrības dzīvi, tā rada materiāli tehnisko bāzi citām tautsaimniecības nozarēm un uzskatāmi raksturo valsts ekonomisko attīstību.”
(Abu valsts augsto amatpersonu uzrunas pilnā apjomā var lasīt www.buvindustrijaslielabalva.lv.)

„Būvindustrijas lielā balva 2016” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram SIA “AEROC”, sponsoriem: SIA „Sakret”, SIA “PAROC”, SIA „Merks”, SIA „Knauf”, SIA “RERE Grupa”, AS „RBSSKALS”, AS “Būvuzņēmums Restaurators”, atbalstītājiem: SIA “YIT Celtniecība”, „Skonto Būve”, AS „Ramirent Baltic” Rīgas filiāle, “Sto SE & Co. KgaA” sadarbības partneriem Latvijā “Color Line” un “RaTrīs”, SIA “CMB”, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, nozare.lv, TVNET, radio „Skonto”, TV 24.

„Būvindustrijas lielā balva 2016” organizatoru vārdā Mārīte Šperberga,
Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekle, žurnāla „Būvinženieris” galvenā redaktore
E-pasts jautājumiem: bgbalva@gmail.com
Informācijai: buvindustrijaslielabalva.lv,  www.buvinzenierusavieniba.lv, www.facebook.com/BuvinzenierisLBS

.

--> -->