svētdien , 25 februāris 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Aktualitātes | 30. martā „Būvniecības dienā” noteiks un apbalvos labākās būves Latvijā – skates „Gada labākā būve Latvijā 2016” uzvarētājas
30. martā „Būvniecības dienā” noteiks un apbalvos labākās būves Latvijā – skates „Gada labākā būve Latvijā 2016” uzvarētājas

30. martā „Būvniecības dienā” noteiks un apbalvos labākās būves Latvijā – skates „Gada labākā būve Latvijā 2016” uzvarētājas

Rīga, 05.03.2017.
Sagatavoja Aija Zūle, Latvijas Būvnieku asociācija

30. martā no pulksten 9.00 līdz 21.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā notiks „Būvniecības diena”. Visu dienu nozares praktiķi, mācībspēki, valsts un pašvaldību institūciju un sabiedrisko organizāciju pārstāvji dalīsies zināšanās, pieredzē un diskutēs par atbildību, kvalifikāciju un kvalitāti būvniecībā. „Būvniecības dienas” kulminācija būs gada notikums būvniecībā – skates „Gada labākā būve Latvijā 2016” fināls un uzvarētāju apbalvošana.

Būvniecības nozares sabiedrisko organizāciju organizētajā „Būvniecības dienā” aicināts piedalīties ikviens interesents par būvniecību. „Būvniecības dienā” notiek profesionāļu dialogs par atbildību, kvalifikāciju un kvalitāti, tiek izzinātas jaunākās tehnoloģijas un svinēti svētki, jo tiek nosauktas Latvijas labākās būves un nozare godina labākos no labākajiem Latvijas būvniekiem – skates „Gada labākā būve Latvijā 2016” uzvarētājus.

Prominenta žūrija, kuras sastāvā ir 33 būvniecības industrijas nevalstisko organizāciju izvirzīti pārstāvji – praktiķi un mācībspēki, jau ir izvirzījuši finālam labākās Latvijas būves piecās nominācijās.
Publiskā jaunbūve. Bērnudārzs un skola („Exupery International School”) Piņķos. Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs – bibliotēka „Sala”. Olaines cietuma dzīvojamā korpusa ēka, resocializācijas centra pārbūve. Saieta nams (1. un 4. kārta) Lāčplēša ielā Rīgā, AS „Latvijas valsts meži” birojs Dundagā.
Pārbūve. Rīgas motormuzejs. (1. kārta). Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā. Olaines 1. vidusskolas bibliotēka. NBS kājnieku skolas kazarmas Alūksnē. Līvbērzes vidusskolas zēnu mājturības ēka. Viesnīca „Kuršu krogs” Lībagu pagastā, Talsu novadā.
Restaurācija. Rīgas doms un tornis. Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcas zāles griesti un otrā stāva sienu apdares. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja dienvidu gala sienas zelmiņš, rietumu fasāde un astrolābijs. Kuldīgas vecais rātsnams.
Inženierbūve. Biķernieku kompleksās sporta bāzes sacīkšu trases posms Rīgā. Valsts galvenā autoceļa A 9 Rīga (Skulte) –  Liepāja posma km 24,40 – 38,18 segas rekonstrukcija, ieskaitot Kalnciema tilta pārbūvi. Menčupītes tilts Kocēnu novadā.
Ainava. Bērnu rotaļu laukuma pārbūve Centrālajā parkā, Daugavpilī. Lielā laukuma Ventspilī pārbūve un strūklakas „Fregate Valzivs” jaunbūve.

„Iespējams, ka šogad pirmo reizi deviņpadsmit gadu laikā, kopš notiek skate „Gada labākā būve Latvijā”, tiks piešķirta gada lielā balva, kā paredzēts konkursa nolikumā, bet to noteiks fināls. Šogad skatē piedalās patiesi izcilas būves,” spriež skates „Gada labākā būve Latvijā 2016” žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs.

Skati „Gada labākā būve Latvijā 2016” un “Būvniecības dienu” organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība ar apdrošināšanas sabiedrības “ERGO” atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienību, Latvijas Ainavu arhitektu biedrību, biedrību “Latvijas Ceļu būvētājs”, Latvijas Būvinspektoru un būvuzraugu asociāciju, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociāciju, Latvijas Ģeotehniķu savienību, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Transportbūvju inženieru asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Pašvaldību savienību, Būvniecības valsts kontroles biroju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti, kā arī Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, nozares žurnālu „Būvinženieris”, ziņu aģentūru LETA, portāliem abc.lv, building.lv, buvbaze.lv, būvlaukums.lv, nozare.lv, tvnet.lv un laikrakstiem „Dienas Bizness” un „Latvijas Avīze”.

Skate „Gada labākā būve Latvijā” notiek jau deviņpadsmito reizi, bet „Būvniecības diena” – trešo. Abi šie būvniecības nozarē un visā sabiedrībā nozīmīgie notikumi var notikt tikai pateicoties visu skates dalībnieku ieinteresētībai, žūrijas nesavtīgajam darbam, skates „Gada labākā būve Latvijā 2016” ģenerālsponsoram apdrošināšanas sabiedrībai “ERGO” un atbalstītājiem “HILTI”, “KÄRCHER”, “MAPEI”, “RAMIRENT”, “FORUM AUTO”, ”CMB”, “GRANDEG”, “CEMEX” un “LAFIVENT”, kā arī skates fināla norises vietai – Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.

„Būvniecības diena” par brīvu ir pieejama ikvienam interesentam. Tas ir nozares profesionālo organizāciju, nozares ministriju, pašvaldību un ikviena skates dalībnieka ieguldījums sabiedriskās diskusijas veicināšanā par būvniecību un Latvijas būvniecības attīstībā.

„Būvniecības diena” sāksies ar skates “Gada labākā būve Latvijā 2016” trešo kārtu – finālu. Pirmajās divās skates kārtās nozares sabiedrisko organizāciju veidota žūrija izvērtēja skates dalībnieku iesniegtos dokumentus un devās vērtēt būves klātienē. Skates trešā kārta ir publiska –  būvju komandas: pasūtītāji, projektētāji un būvnieki žūrijai un citiem interesentiem stāsta par būves tapšanas procesu un atbild uz žūrijas jautājumiem.  Tikai pēc vairākkārtīgas rūpīgas izvērtēšanas un apspriedēm žūrija apkopo rezultātus un pieņem lēmumu, kuras no būvēm ir pelnījušas godalgas.

Kamēr žūrija meklēja un izvērtēja Latvijas dārgakmeņus – labākās būves, bērni visā Latvijā, piedaloties skates organizatoru konkursā „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”, zīmēja sava ciemata un pilsētas dārgakmeņus – 2016. gadā uzbūvētās un atjaunotās skaistās būves: ceļus, tiltus, mājas, laukumus. Bērnu zīmējumi būs apskatāmi „Būvniecības dienā”, bet labākie tiks publicēti gadagrāmatā „Gada labākā būve Latvijā 2016”, kuras svinīga atvēršana arī ir viens no 30. marta notikumiem.

„Būvniecības dienas” otrajā daļā būvnieki dalīsies pieredzē, notiks diskusijas, kurās piedalīsies nozares eksperti, praktiķi, mācībspēki, dažādu organizāciju pārstāvji, studenti un interesenti par būvniecību. „Tēmas ir pašas aktuālākās, ar kurām saskaras būvnieki ikdienā,” uzskata Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Darbs noritēs četrās sekcijās: „Atbildība un kvalifikācija koka ēku projektēšanā un ražošanā, koksnes izmantošanas tehniskie un tehnoloģiskie aspekti, mūsdienu koka tiltu konstrukciju projektēšanā”, „Būvkonstrukciju projektēšana atbilstoši labākajai pasaules praksei un iespējām šādu praksi īstenot Latvijā, saliekamā dzelzsbetona projektēšana un metāla konstrukciju projektēšana Skandināvijā”, „Atbildība un kvalifikāciju  būvmateriālu ražotāju un piegādātāju vidū, ēku automatizācijas sistēmas”, „Pasūtītāja atbildība. Būvuzņēmēja atbildība. Atbildība vai bezatbildība apdrošināšanā”.

Informācija:
pa tālruni 29219259
www.latvijas-buvnieku-asociacija.lv
www.facebook.com/gadabuve
www.gadabuve.lv

.

--> -->