sestdien , 10 jūnijs 2023
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Projekta “Videi draudzīgo (zaļās) apmācību izstrāde būvniecības nozares speciālistiem” partneru tikšanās Daugavpilī, 25.-27.jūnijā
Projekta “Videi draudzīgo (zaļās) apmācību izstrāde būvniecības nozares speciālistiem” partneru tikšanās Daugavpilī, 25.-27.jūnijā

Projekta “Videi draudzīgo (zaļās) apmācību izstrāde būvniecības nozares speciālistiem” partneru tikšanās Daugavpilī, 25.-27.jūnijā

Īstenojot ES finansēto Erasmus+ stratēģiskās sadarbības projektu “Videi draudzīgo (zaļās) apmācību izstrāde būvniecības nozares speciālistiem”, 25.-27.jūnijā projekta partneri tikās Daugavpils Būvniecības tehnikumā uz pirmo kopīgo partneru īstermiņa personāla apmācību. Šo projektu īsteno Viļņas Jeruzalemas darba tirgus mācību centrs (projekta vadošais partneris), Lietuvas Būvnieku asociācija, Viļņas Tehnoloģiju un Dizaina koledža, Jervas apriņķa Profesionālā mācību centrs, Daugavpils Būvniecības tehnikums un Latvijas Būvnieku asociācija, kā arī digitālo prasmju mācību centrs Inercia Digital SL.

Līdz šim projekta gaitā ir izstrādātas ekspertu vadlīnijas, lai sniegtu norādes un uzsvērtu būtiskas sastāvdaļas veiksmīgai temata apguvei profesionālās izglītības speciālistiem un pedagogiem, kuri izstrādā un īsteno apmācību programmas būvniecības darbiniekiem par videi draudzīgu būvniecību un ilgtspējību.

Tikšanās reizē Daugavpilī projekta partneri uzsāka izveidot mācību materiālu. Pēc īsas iepazīšanās ar mūsdienīgo mācību vidi Daugavpils Būvniecības tehnikumā Lietuvas Būvnieku asociācijas Kompetenču novērtēšanas nodaļas vadītājs Robertas Encius un Viļņas Jeruzalemes darba tirgus mācību centra izglītības nodaļas vadītāja Rasa Lužyte trīs dienas strādāja kopā ar profesionālās izglītības skolotājiem jeb topošiem apmācību instruktoriem, lai izstrādātu apmācību materiālu, kas ietver tādas tēmas kā: videi draudzīgu būvizstrādājumu un palīgmateriālu izmantošana, būvju ilgtspēja, resursu efektīva izmantošana, atkritumu apsaimniekošana, enerģijas patēriņš būvniecības laikā un būves ekspluatācijas laikā u.c. Projekta gaitā plānots apmācīt 13 pedagogus jeb instruktorus no Latvijas (5), Lietuvas (6) un Igaunijas (2), kas turpinās mācīt būvniecības speciālistus par videi draudzīgo (zaļo) būvniecību.

Visi partneri šajā rudenī vēl tiksies Igaunijā un Lietuvā, lai kopīgi dalītos pieredzē un pabeigtu mācību materiāla izstrādi, kuru projekta partneris Inercia Digital no Spānijas iecerējis ievietot Moodle vidē, kur tas būs pieejams un izmantojams.

Projekta ilgums ir 30 mēneši. Līdz 2022.gada martam plānots ne tikai pabeigt mācību materiālu, bet arī īstenot būvniecības speciālistu pilotapmācības.

 

Latvijas Būvnieku asociācija

 

.

--> -->