pirmdien , 15 aprīlis 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Aktualitātes | Gada būvju skates konferencē vairāk nekā 500 dalībnieku
Gada būvju skates konferencē vairāk nekā 500 dalībnieku

Gada būvju skates konferencē vairāk nekā 500 dalībnieku

Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 starptautiskajā tiešsaistes konferencē ‘’Inovatīvas tehnoloģijas un kompetence būvniecībā’’ 25.martā ar interneta starpniecību piedalījās vairāk nekā 500 klausītāju.

Konferences rīkotāji pateicas par ieguldījumu lektoriem, diskusijas dalībniekiem, skates atbalstītājiem un partneriem. Pēc konferences satura apkopošanas sesiju ieraksti un profesionāļu prezentācijas atbilstīgi autoru akceptam būs pieejami Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) mājaslapā blbs.lv.

Konferences priekšlasījumus un diskusijas ar tiešraides.lv tehnisko nodrošinājumu translēja 25.martā no Rīgas Celtniecības koledžas. Galvenās tēmas – inovatīvas tehnoloģijas, ilgtspējīga būvniecība, nozares dalībnieku kompetences paaugstināšana.

Skates žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs un Rīgas celtniecības koledžas direktors, pauž: «Mūsu darbā un sadzīvē ienāk dažādas inovācijas un arvien jaunas tehnoloģijas, kas nepārtraukti attīstās, tāpēc ir svarīgi apgūt jaunumus, lai pielietotu tos praksē. Būvniecības nozarei ir svarīgi nodrošināt teicamu darba rezultātu – kvalitatīvu, efektīvu un ilgtspējīgu vidi un būvi, kam ir jāatbilst augstām energoefektivitātes prasībām. To var paveikt izglītoti un kompetenti būvniecības procesa dalībnieki, pielietojot inovācijas un jaunās tehnoloģijas. Būvniecības dienas konferencē dzirdējām gan vietējos, gan starptautiski atzītus lektorus stāstām par nozarei aktuālām tēmām, taču mūsu ziņā paliek nepārtraukta profesionāļu kompetences paaugstināšana, inovāciju apgūšana un efektīva pielietošana.»

Konferences moderators bija LNK Industries projektu vadītājs Valdis Čerpakovskis. Ekspertu diskusijā konferences noslēgumā formulēti ieteikumi par aktuālu jautājumu – kā jaunās tehnoloģijas izmantot būvspeciālistu izglītībā visos līmeņos, lai celtu nozares dalībnieku kompetenci.

Skates un konferences rīkotāji – Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar vēl 15 būvniecības nozares nevalstiskajām organizācijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu Būvinženieris.

Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 titulsponsors – kompānija Tikkurila, atbalstītāji – Vivacolor, Saint-Gobain, Bauroc, Mitek Baltic, S.B.C., Mapei, EJOT, CMB, IIZI, PERI, InfoEra Latvia, Promat. Informatīvie atbalstītāji: žurnāls Būvinženieris, LETA, TVNET, Nozare.lv, City24, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, buvbaze.lv.

.

--> -->