pirmdien , 15 aprīlis 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Jaunumi | Labākie konkursā „Gada būvinženieris Latvijā”

Labākie konkursā „Gada būvinženieris Latvijā”

Ceturto gadu vērtēs labākos konkursā „Gada būvinženieris Latvijā”

Atvērta pieteikumu pieņemšana žurnāla „Latvijas Būvniecība” organizētajam ikgadējam konkursam „Gada būvinženieris Latvijā”, kas tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību (LBS) un uzņēmumiem Sakret, Caparol, Ramirent un Knauf Insulation. Konkursa mērķis ir veicināt būvniecības nozares daudzveidīgo profesiju prestižu un publiskot labas prakses standartus.

Konkurss „Gada būvinženieris Latvijā” tiek organizēts ceturto gadu, pieteikumi iesūtāmi līdz 2012. gada 17. februārim. Būvniecības nozares labākie speciālisti tiks nosaukti gala ceremonijā 2012. gada martā.

Konkursā „Gada būvinženieris Latvijā 2011” iespējams pieteikt speciālistus, kas strādājuši 2011. gada būvniecības procesā esošos vai ekspluatācijā nodotajos būvniecības objektos.
Pretendentus vērtēs četrās nominācijās:
• nominācijām „Gada projekta vadītājs Latvijā 2011” un „Gada būvdarbu vadītājs Latvijā 2011” var pieteikt Latvijā strādājošus būvinženierus ar darba pieredzi ne mazāku par pieciem gadiem.
• nominācijai „Gada jaunais būvinženieris Latvijā 2011” var pieteikt speciālistus ar divu līdz piecu gadu darba pieredzi,
• nominācijai „Gada inženieris–projektētājs Latvijā 2011” var pieteikt speciālistus ar darba pieredzi ne mazāku par pieciem gadiem.
Pretendentus konkursam var nominēt tikai trešā puse – būvfirmas, darba devēji, projektu pasūtītāji, par pretendentu darbību informēti un zinoši Latvijas iedzīvotāji, pilsētu un pašvaldību pārstāvji, uzņēmēju organizāciju pārstāvji, juridiskas, kā arī fiziskas personas, kas nav pretendenta pirmās pakāpes radinieki.

Aptverot plašāku speciālistu loku, šogad konkursā „Gada būvinženieris Latvijā 2011” papildus iekļautas speciālas balvas būvdarbu vadītājiem, kas paredzētas par:
• izcilu sniegumu restaurācijas darbos,
• interesantiem vai sarežģītiem inženiertehniskajiem risinājumiem,
• izcili vadītu individuālo māju būvniecību.

Mārtiņš Straume, LSB valdes priekšsēdētājs, konkursa „Gada būvinženieris Latvijā 2011” žūrijas loceklis:
„Latvijā strādā 696 inženieri-projektētāji, 3253 sertificēti būvdarbu vadītāji un 25 sertificēti projektu vadītāji. Vērtējot speciālistus, mēs balstāmies uz kvalitātes kritērijiem – lai būvprojekts ir labi izstrādāts, lai būvobjekts, kurā pretendents strādā vai to vada, tik tiešām ir labi uzcelts. Mēs vēlamies apbalvot augstākās raudzes un kompetences speciālistus, kuri būvorganizācijā virza un godprātīgi atbild par kvalitāti. Diemžēl patlaban, kad būvapjomi nav pietiekami un būvnieki bieži cīnās par zemāko cenu, rezultāts ne vienmēr atbilst cerētajam. Tieši krīzes situācijā būvobjektos spilgti parādās, cik lielā mērā kvalitāte ir atkarīga vispirms no projektētāja, pēc tam no projektu un būvdarbu vadītāja, no šo speciālistu attieksmes un profesionālisma. Ir svarīgi, lai nozarē būtu līderi, kuri ir paraugs citiem, un konkursa uzvarētāji tādi ir”.
Ainārs Leitēns, konkursa „Gada projekta vadītājs Latvijā 2010” laureāts:
“Profesionāļu konkursā “Gada būvinženieris Latvijā” piedalījos kolēģu izvirzīts. Jāatzīst, ka laureāta gods bija negaidīts un patīkams tieši tāpēc, ka atzinība tiek saņemta no profesionāļiem. Man patīk mans darbs un veicu to pēc labākās sirdsapziņas. Aicinu aktīvi speciālistus iesaistīties konkursa dalībā, izvirzot savus kolēģus nominācijām.”
Konkursa nolikums pieejams žurnālā „Latvijas Būvniecība” redakcijā un vietnē www.gadabuvinzenieris.lv. Sekojiet konkursa norisei arī sociālajās vietnēs Facebook un Twitter.

Kontaktinformācija:
Žurnāla „Latvijas Būvniecība” projekta vadītāja, Gunita Jansone, e-pasts: gunita@lilita.lv, mob.t. +371 29407147
Mārtiņš Straume, LBS valdes priekšsēdētājs, mob.t. +371 29235000

Par žurnālu „Latvijas Būvniecība”
Izdevums „Latvijas Būvniecība” tiek izdots kopš 2007. gada reizi divos mēnešos, apkopojot būvindustrijas jaunākās tendences Latvijā un ārzemēs un piedāvājot plaša spektra informāciju nozares esošajiem un topošajiem profesionāļiem, kā arī visiem interesentiem, kas vēlas sekot līdzi būvniecības attīstībai. Žurnāla saturs top redakcijai sadarbojoties ar redkolēģiju, kurā aktīvi piedalās profesionāli un pieredzējuši būvnieki un būvuzņēmēji.

Atbildēt

--> -->