pirmdien , 15 aprīlis 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Aktualitātes | Build Up Skills

Build Up Skills

Tiks veikta izpēte, lai nodrošinātu kvalificētu strādnieku sagatavošanu būvniecībā, energotaupības darbu veikšanai

Šā gada novembrī tika parakstīts līgums un uzsākts plašs Eiropas Komisijas un Eiropas Konkurences un Inovāciju Aģentūras (EACI) iniciēts projekts, programmas Intelligent Energy Europe (Saprātīgs Enerģijas izlietojums Eiropā) ietvaros Build Up Skills – energy training for builders, par būvniecībā strādājošo speciālistu prasmju pilnveidošanu, energoefektivitāti paaugstinošu darbu veikšanai būvniecībā. Projekts izraisīja ļoti liela interesi dalībvalstu vidū, bija pieteikti 41 projekts no 27 valstīm. Dalībai projektā tika atlasīti projekti no 21 valsts. Projektā piedalās gan vecās, gan jaunās dalībvalstis, tajā skaitā arī Latvija.
Projekta galvenais mērķis ir izpētīt esošo situāciju būvniecības nozarē, lai izstrādātu būvniecībā strādājošo strādnieku prasmju un kvalifikāciju apjomu, kas nepieciešamas, lai perspektīvā uz 2020.gadu varētu pamatā pāriet un energoefektīvu ēku būvniecību.
Latvijas Būvnieku asociācijas pārstāvis, kā projekta izpētes daļas koordinators, šā gada 23. līdz 25.novembrim, Briselē piedalījās pirmajā pieredzes apmaiņas sanāksmē. Sanāksmes laikā valstu pārstāvji dalījās savā pieredzē par to, cik plaši tiek veikti pasākumi jau esošā ēku fonda energoefektivitātes uzlabošanā un galvenajām iecerēm būvniecībā strādājošo speciālistu prasmju pilnveidošanas nodrošināšanā.
Vēl šā gada nogalē notiks pirmā projekta partneru tikšanās. Projekta koordinators Latvijā ir Rīgas Plānošanas Reģions. Projekts „Build Up Skills – energy training for builders” tiks īstenots pusotra gada garumā. Turpiniet sekot galvenajām aktualitātēm Eiropas un drīz vien arī Latvijas mājas lapās.

Build Up Skills on the IEE
Jaunumu izsūtne no Build Up Skills programmas mājas vietnes ES

Atbildēt

--> -->