otrdien , 26 septembris 2023
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Arhīvs | Noslēdzies konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”

Noslēdzies konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”

Nolūkā veicināt labo praksi ēku energoefektivātes jomā, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Latvijas Būvniecība” 2012.gada martā izsludināja konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”.

 

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011” laureāti – 1.vietas ieguvēji:

  • „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2011” – Alojas biznesa centrs, Rīga, Kr.Valdemāra iela 62;
  • „Energoefektīvākā industriālā ēka 2011” – SIA „Dinex Latvia”, Ozolnieku novads, Raubēni, Rubeņu ceļš 58;
  • „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2011” – „Daugaviņas”, Tīnūžu pagasts, Ikšķiles novads.

 

[youtube width=”500″ height=”300″]kt5URc1Rbf8[/youtube]

 

Tā kā nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka 2011” pretendentiem uz uzvaru bija līdzīgs punktu skaits un nebija izteikta līdera, tad pirmā vieta šogad netika piešķirta. Žūrija piešķīra divas 2. vietas – daudzdzīvokļu dzīvojamai ēkai Saldū, Nākotnes ielā 5, un daudzdzīvokļu ēkai Rīgā, Biķernieku ielā 160.

 

Konkursa laureāti balvā saņēma dāvanu kartes 100 latu vērtībā no Latvijas stādu audzētavām, izņemot laureātus nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2011”, kuri saņēma dāvanu kartes 100 latu vērtībā no interjera salona „Siena”.

 

Konkursa žūrijas komisija vienlaikus lēma izteikt atzinību Jaunatnes un bērnu iniciatīvas un jaunrades centram „Ventspils Jaunrades nams” (Ventspilī, Maiznieku ielā 11)  par energoefektīvu risinājumu ieviešanu vēsturisku ēku rekonstrukcijā.

 

“Ideja par energoefektīvu dzīvošanu un uzņēmējdarbību Latvijā kļūst arvien populārāka un izplatītāka. Katrs esošais projekts kalpo par pozitīvu piemēru nākamajam un cilvēki arvien vairāk saprot un apzinās, ka vislētākā enerģija ir tā, ko mēs nepatērējam, un attiecīgi, par kuru nemaksājam! Energoefektivitāte un produktivitāte ir vēl mūsu līdz galam neizmantotās iespējas celt konkurētspēju, lai ne vien turpinātu ekonomikas atkopšanos, bet arī liktu spēcīgus pamatus ekonomikas izrāvienam,” uzsver Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis. 

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs  Antonovs uzsver: „Energoefektivitātes pasākumi vienlaicīgi ar vides ieguvumiem sniedz nozīmīgu ieguldījumu mums pieejamo resursu pārdomātā un ekonomiskā patēriņā. Esmu gandarīts, ka VARAM kopā ar EM ir izdevies izveidot konkrētas programmas, kas iedrošina ne tikai uzņēmumus, bet arī mājsaimniecības atbildīgi izturēties, izmantojot pieejamos resursus”.

 

Žurnāla „Latvijas Būvniecība” galvenā redaktore Agrita Lūse: „Ieinteresētība energoefektīvos ēku būvrisinājumos Latvijā pieaug ar katru gadu, aptverot plašu pasūtītāju loku – būvuzņēmumus, privātpersonas, dzīvokļu īpašnieku sabiedrības, apsaimniekotājus. No vienas puses energoefektivitāte saistāma ar globālām vērtībām kā ekodomāšana un pasaules resursu patēriņa samazinājums, no otras puses – tas ir pragmatisks pasākums, kas ļauj ekonomēt finanses ēkas lietošanas laikā. Konkursa laikā tika identificēti gan izcili labas prakses piemēri, gan arī risināju

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011” notika laika posmā no šī gada 26. marta līdz 18. maijam. Konkursa ietvaros kopumā tika saņemts 41 pieteikums (pielikums Nr.2). Konkursa nolikums tika sagatavots kopā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti. Konkursa atbalstītāji ir „Profine”, SIA „Paroc”, SIA „Saint Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Tenapors” un SIA „Aeroc”.

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011” notika Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros, kuras laikā no 18. līdz 22.jūnijam Latvijā notiks vēl 6 pasākumi Rīgā un Salaspilī. ES Ilgtspējīgas enerģijas nedēļas pasākumi, kas veicina energoefektivitāti un atjaunojamos enerģijas avotus, notiks 30 valstīs. Sīkāka informācija www.eusew.eu.

 

1)      Ekonomikas ministrijas mājas lapas sadaļā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011” www.em.gov.lv   ir ievietota informācija par konkursu un laureātiem

2)       Fotogrāfijas no noslēguma pasākuma Jūs varat aplūkot facebook.com   vai arī draugiem.lv  (pamazām galerijas tiks papildinātas).

3)      Dažas fotogrāfijas ir atrodamas arī Eiropas Ilgtspējīgas enerģijas nedēļas eusew.eu flickr.com kontā

4)      Video no noslēguma pasākuma varat aplūkot youtube.com kontā Dzīvo siltāk

 

.

--> -->