pirmdien , 15 aprīlis 2024
Jaunumi
Jūs esat šeit: LBA | Author Archives: LBA

Author Archives: LBA

Būvindustrijas lielā balva

Tuvojas vērienīgākais notikums būvindustrijā – gadskārtējā BŪVINDUSTRIJAS LIELĀS BALVAS pasniegšana nozares Goda ļaudīm. Žurnāla „Būvinženieris” un Latvijas Būvinženieru savienības rīkotajā ceremonijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 10. septembrī laureāti saņems nozares augstāko apbalvojumu – PAMATAKMENI, ceļojumu uz Šveici/Vāciju un citas nozīmīgas balvas. Konkurss notiek divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”. Pasākumu kā goda viesis arī šogad atbalsta Latvijas Valsts prezidents ... Lasīt vairāk »

Latvijas Būvnieku asociācija informē, ka no 2014.gada 1.aprīļa par derīgām tiek atzītas tikai jaunā parauga LBA biedrta APLIECĪBAS

Nolikums par Latvijas Būvnieku asociācijas biedru apliecībām Visi Latvijas Būvnieku asociācijas biedri saņem apliecību, kas apliecina, ka viņi ir LBA biedri; Apliecību numerācija ir atbilstoši uzņemšanas secībai; Apliecībā norāda juridiskās personas reģistrācijas Nr. LR Uzņēmumu reģistrā un datumu, kad biedrs ir uzņemts asociācijā un apliecības izsniegšanas datumu un vietu. Apliecību apstiprina LBA prezidents ar savu parakstu un zīmogu. Tās unikalitāti ... Lasīt vairāk »

Iznācis žurnāls „Latvijas Būvniecība” 2014/2

„Latvijas Būvniecības” 2014. gada otrā numura tēmas ir energoefektivitāte, būvniecības likums, projektēšana. Kāpēc nozares cilvēki tik precīzi var/māk definēt kļūmes, bet reālu uzlabojumu scenāriju būvniecības likuma, projektēšanas, u.c. būtisku lietu sakārtošanai ir maz? Žurnāla viesredaktoram projektētājam Mārtiņam Studeram, vienam no Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas līderiem ir viedoklis: „Pašsakārtoties spējīgu būvniecības tirgu veido nozares profesionāļi, kam arī jāuzņemas atbildība par nozares ... Lasīt vairāk »

„Latvijas architektūra” Nr 112 (1)

  „Latvijas architektūra” Nr 112 (1) vāka attēlu- arhitektu un ekstrēmo sportistu Ivaru Šļivku var tulkot kā ambiciozu pieteikumu, jo viesredaktori- Helēna Gūtmane, Marks Geldofs un Ilze Rukšānežurnāla tēmu – „Sarkani Zaļi Zilā telpa” ir izvērsuši novatoriski. Brīvības ielu Rīgā, no Berģiem līdz Daugavai, iekaro velosipēdisti un Vecrīgā sāk saimniekot skeitbordisti. Arī ārzemju publiskās telpas pārveidojuma piemēri ir provokatīvi- Kopenhāgenas ... Lasīt vairāk »

EIROPAS BŪVNIEKU KONFEDERĀCIJAS JAUNUMI

1. Ir izveidota Mazās uzņēmējdarbības standartu (SBS) bezpeļņas asociācija, kas izveidota ar Eiropas Komisijas atbalstu, lai pārstāvēti Eiropas MVU standartu izstrādāšanas procesā Eirop[as un starptautiskajā līmenī. Standartizācija ir galvenā piekļuve lielākajai daļai iekšējā tirgus produktu, pakalpojumu un ražošanas procesu , kam ir jāpierāda atbilstība Eiropas tiesību aktos noteiktajiem standartiem. Daudzas ieinteresētās personas uzskata, ka ir ļoti sarežģīti piedalīties standartizācijas sistēmu, ... Lasīt vairāk »

Eiropas Būvnieku konfederācijas Manifests Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Kopš pēdējām Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2009.gada jūnijā, Eiropas ekonomiku ir skārusi dziļa un ilgstošu krīze, kas īpaši ietekmējusi būvniecības nozares amatniekus, mazos un vidējos uzņēmumus. Simtiem tūkstošu būvniecības uzņēmumu un darba vietu ir zaudēti pēdējo piecu gadu laikā un daudzu būvniecības MVU eksistence ir apdraudēta. Pēc dažu ekspertu domām, 2008.gada izejas līmeni būvniecības uzņēmumi varēs sasniegt tikai 2023.gadā. Būvniecības MVU ... Lasīt vairāk »

Jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos plāno pārcelt uz 1.oktobri

  (10.04.2014.) Plānots, ka jaunais Būvniecības likums stāsies spēkā šī gada 1.oktobrī. To paredz ceturtdien, 10.aprīlī, Saeimā pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Būvniecības likumā, piešķirot šim likumprojektam steidzamību. Iepriekš jaunajā regulējumā tika noteikts, ka tas stājas spēkā šī gada 1.maijā. Likumprojekta autori norāda – lai sabiedrība un būvniecības nozare laikus varētu iepazīties ar jauno regulējumu, likuma spēkā stāšanās jāpagarina par pusgadu. ... Lasīt vairāk »

Par būvniecību un izsniegtajām būvatļaujām 2013.gada 4.ceturksnī

2013. gada 4.ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms (faktiskajās cenās ) bija 366,7 milj. latu (521,7 milj. eiro*). Izpildītais būvdarbu apjoms sastāda 74% no 2007.gada 4.ceturkšņa apjoma. 2013.gada ceturtā ceturkšņa rezultāti ir mazliet vājāki kā varētu gaidīt. No vienas puses bija ļoti labvēlīgi laika apstākļi būvdarbu veikšanai, bet no otras puses nozarē valdīja liels uztraukums par sagaidāmo situāciju 2014.gadā. Beidzoties ES 2007. ... Lasīt vairāk »

EIROPAS BŪVNIEKU KONFEDERĀCIJAS JAUNUMI / MARTS 2014

Ir izveidota Mazās uzņēmējdarbības standartu (SBS) bezpeļņas asociācija, kas izveidota ar Eiropas Komisijas atbalstu, lai pārstāvēti Eiropas MVU standartu izstrādāšanas procesā Eirop[as un starptautiskajā līmenī. Standartizācija ir galvenā piekļuve lielākajai daļai iekšējā tirgus produktu, pakalpojumu un ražošanas procesu , kam ir jāpierāda atbilstība Eiropas tiesību aktos noteiktajiem standartiem. Daudzas ieinteresētās personas uzskata, ka ir ļoti sarežģīti piedalīties standartizācijas sistēmu, bet ... Lasīt vairāk »

Atklāta vēstule EM

Rīga, 2014. gada 6. janvārī   LR Ekonomikas ministrijai Danielam Pavļutam, ekonomikas ministram Jurijam Spiridonovam, valsts sekretāra vietniekam Ilzei Ošai, Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktorei   No žurnāla „Latvijas Būvniecība” un būvniecības nozares speciālistiem, atsaucoties uz iespēju iesniegt priekšlikumus EM izstrādātajam Būvniecības likumam pakārtoto normatīvo aktu projektam   Savā pastāvēšanas laikā profesionālais izdevums „Latvijas Būvniecība” ir kļuvis par aktīvu informācijas apmaiņas ... Lasīt vairāk »

--> -->